Süper çekimli Sertab

Süper çekimli Sertab


TEKRARINI izledim, "Asmalı Konak" son dönemin en iyi dramalarından biri. Çekim, kurgu ve karakterler cuk oturmuş. Konuyu bilmeseniz bile bir şekilde alıp götürüyor sizi.

CNN TÜRK’ün meteoroloji uzmanı Bünyamin Sürmeli’den bilgilenmek farklı. Farklı çünkü, görünümü ile "bu işi iyi biliyorum" mesajını veriyor, akıcı konuşuyor, kafa karıştırmıyor. Rahmetli Ali Esin’in yorumu hâlâ anılarda. Bu işi Batı’da yapanlar "espri" unsurunu mutlaka katıyorlar. Bünyamin Sürmeli metinlerine bu tadı da verirse hoş olur.

ŞU magazin programlarından TV’lere ceza verilmesi garibime gidiyor. Eğer ortada "küçüklerin aklını çelmek" varsa bu hepsi için geçerli. Ayrıntıda hiçbirinin birbirinden farkı yok. Bu nedenle cezalandırılmaları abes oluyor. atv’nin "Pazar Keyfi"ne verilen ceza da böyle.

MAGAZİNLERDEN söz açılmışken işte size bir ayrıntı... Levent Obut isimli okurumuz bir not göndermiş; "Starlife" programında şöyle bir anons; "Evet beyler sıkı durun, şimdi hayallerinizi süsleyen yere, Gizem Özdilli’nin yatak odasına giriyouz"... Okurumuz şöyle devam etmiş; "Yani Türkiye’de bir grup erkeğin kendilerini bu şahısla seks yaparken hayal ettikleri resmi şekilde ilan / iddia ediliyor. Bu magazin programlarını izleyen ev kadını çocuğuna ‘Koş evladım babanı çağır, onun yatmak istediği kadının yatak odasını gösteriyorlar haydi acele et’ demesini mi bekliyorlar?"... Elinize sağlık sayın Obut. Okur, "Tahmin ediyorum yapımcılar da yaptıklarının farkında değiller" demiş. Hımm, vallahi orası şüpheli diyebilirim!

TRT 1’de "Açıkhava Konserleri" serisinden Sertab Erener ile Fahir Atakoğlu’nun konserleri yayınlandı. İşin televizyon tarafından önemli olan unsuru çekim ve ses kalitesi... Her ikisi de mükemmele yakındı. Belli ki bayağı bir elden geçmiş kayıtlar. Sanırım yeniden mikslenmiş (ses ayarları yapılmış). Çekimler tertemiz. Sadece bir kere gitar soloyu çeken müzisyen gözden kaçmış. Ama onun dışında gerçekten hani "al bak bizde konser böyle çekilir" diye Batı’daki her TV kanalına götürülecek cinsten. Müziğe gelince, Sertab zaten bir numara. Peynir ekmek gibi söylüyor derler ya aynen öyle. Fahir Atakoğlu "new age" müziğinin bu ülkedeki önde gelen isimlerinden.

HTC Vive Cosmos denedik!HTC'nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü Vive Cosmos'u denedik. Bir önceki nesle göre çok daha başarılı olan yeni sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive Cosmos, artık daha kompakt ve neredeyse iki kat daha fazla çözünürlük sunuyor. Bu sayede oyunların içindeyken dış dünyadan kendinizi tamamen soyutlayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber