Suriye GenelKurmay Başkanı: Toprak bütünlüğünü koruruz

Suriye GenelKurmay Başkanı: Toprak bütünlüğünü koruruz

       SURİYE Genel Kurmay Başkanı Mustafa Atlas, Türkiye ve Suriye'nin dost ve komşu iki ülke olduğunu, iki ülke arasındaki gerginliğin İsrail'den kaynaklandığını belirterek "Suriye toprak bütünlüğünü koruyacak güçtedir, kendi hak ve hukukundan asla taviz vermez" dedi.
       Atlas, Suriye Hava Kuvvetleri'nin 52. kuruluş yıldönümü nedeniyle Şam'da düzenlenen törenlerde yaptığı, televizyonlarda da yayınlanan konuşmasında, iki ülke arasında son günlerde yaşanan gerginliğin Türkiye - İsrail antlaşmasının bir parçası olduğunu iddia etti. Türkiye ve Suriye'nin hem komşu, hem de müslüman iki olduğunu savunan Atlas, sözlerini şöyle sürdürdü:
       "Eğer İsrail aradan çekilirse, Türkiye'yle Suriye iki iyi dost olur. Suriye toprak bütünlüğünü koruyacak güçtedir. Suriye, kendi hak ve hukukundan asla taviz vermez. İsrail, bu tutumuyla komşularımızı bize düşman etmektedir."Sivas Katmeri tescillendiSivas yöresine özgü lezzet taşıyan Sivas katmeri, Türk Patent ve Marka Kurumu tarafından coğrafi işaret alarak tescillendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber