TRT'nin sesi

TRT'nin sesiBEŞİKTAŞ-Valencia maçını Kanal D'de İlker Yasin anlattı. Ben artık "gücümüz bu kadar", "bu takım kimleri, kimleri yendi" sözlerine sığınılmasına tahammül edemiyorum. Beşiktaş o kadar pozisyon harcadı ki. Başka gerekçelerin dile getirilmesini, bunun da "eşit değerlerin yanlış futbolunda" aranmasını istiyorum.

GENÇLERBİRLİĞİ'nin lehine verilen penaltı bizim liglerde olsaydı! Aman aman hele mesela bir "üç büyükler" maçında gerçekleşseydi... Hakem mafyası iş başında olurdu. Şimdi çıt yok. Bu arada Villarreal - Galatasaray maçından sonra olan olmuştu. Fatih Terim'in "istifasını" CNN TÜRK Spor yakaladı. Maçı yayınlayan kuruluş dizinin derdine düşmüştü çünkü.

"AKADEMİ Türkiye"nin ATV'nin kardeş kuruluşu MTV'den yayınlandığını acaba millet biliyor mu? Bir frekans ayarı filan yayınlasalar. Şu sıralar gümbürtüye gittiğini söyleyebilirim yayınların.

FATİH Erkoç'un programında kesin bir ses sorunu yaşanıyor. Stüdyodaki ses ile izleyiciye gelen ses arasında fark var. Sanırım kayıt sistemi, kullanılan mikrofonlar ve kayıt tekniği gibi bir üçleme sorunun başı. Vericilerin kalitesizliği (bakım sorunu) ile birleşince, bizim evdeki cihazlara ulaştığında iş bitmiş oluyor. Taktım ya ben bu sese, Funda Arar'lı bölümde kulağıma klavye, biraz davul, biraz bas geldi ve Arar'ın sesi. Bu arada, TRT'nin THM ve TSM konser kayıtları mükemmel oluyor. Bu durumda bir saptama daha yapmam gerekiyor galiba, TRT teknik elemanlarının tarz konusunda bir sorunları var!

Öykü Serter ve Ebru Akel sanki birbirlerinin kopyası bir sunum içindeler. Ağır ağır konuşmak ve heyecan dozunu yukarıda tutmak. Sundukları iki yarışmanın Senkron TV yapımı olması da bir tesadüf mü? Yani benzer sunumu yapan iki ismi bulmak. Eğer değilse gayet iyi. Olabildiğince iyi konuşmaya gayret eden (bizde sunucuların uzun soluklu programlarda mantıklı konuşmaları beklenmez!) iki isim. Serter zaten rüştünü daha önce ispat etmişti. Akel de "Biz Evleniyoruz" da yapması gerekeni (ortalığı kızıştırmak, çöpçatanlık vs.) dozunda yaptı. Kolay işler değil. İnsanı kasar yani ortalama 24 yaşında dört çocukla "evlensinler mi evlenmesinler mi?" diye dır dır konuşmak.

14 Kasım 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber