Geri Dön

Türkiye belgeseline kraliyet desteği

Türkiye belgeseline kraliyet desteği


İngiltere Prensi Edward, Türkiye ve tarihini tanıtacak belgesele yüzde 50 ortak oldu. Çekimler 2001’de başlıyor..


       İstanbul Kanatlarımın Altında, Dar Alanda Kısa Paslaşmalar gibi ödüllü filmlerin yapımcısı Umut Sanat Film şirketi ortağı Nida Karabol, dev bir projeye daha imza atmaya hazırlanıyor.
       Karabol, Anadolu Medeniyetleri üzerine 13 bölümlük bir belgesel hazırlayıp tüm dünyada yayınlamak için kolları sıvadı.Karabol’un bu büyük projedeki ortağı ise İngiltere Prensi Edward.
       Belgesel için geçen hafta Prens Edward ile ‘Proje Geliştirme Anlaşması’ imzalayan Karabol, 4 yıllık çalışmalarının meyvesini almala başladığı için çok mutlu.
       Karabol, yurtdışında düzenlenen yayıncılık fuarları sırasında tanışıp dostluğunu ilerlettiği Prens Edward ile 1.5 yıldır proje üzerine toplantılar yaptıklarını söylüyor.

     Dağıtım CBS’ten
       Belgesel ile Türkiye’yi hakettiği şekilde tanıtabileceklerini iddia eden Karabol, şöyle konuşuyor:
       “Anadolu toprakları dünyanın en köklü tarihi mirası. Belgeseli hayata geçirirken, bize dünya dağıtımında yardımcı olacak bir ortak aradık. Sonunda projeyle yakından ilgilenen İngiltere Prensi Edward ile yüzde 50 ortak olmaya karar verdik. En çok hoşuma giden de Türkiye’ye duyduğu hayranlık. Çekimleri 2001’in mayıs ayında başlayacak belgeselin dağıtımını ABD’nin en büyük televizyon kanallarından CBS yapacak. “

14 Aralık 2019 Magazin Bülteni14 Aralık 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber