Üniversiteli ev öğretmenleri

Üniversiteli ev öğretmenleri

ÇALIŞAN ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramamasından kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmak ve çocukların sevgiyle büyümesini sağlamak amacıyla kurulan ev öğretmenliği şirketleri, aynı zamanda üniversite öğrenimi yapanlara çalışarak okuma imkanı da sağlıyor. Emekli öğretmenler, lise mezunları, üniversite mezunları ev öğretmenliğinden tercübelerine göre 60 milyon lira ila 22 milyon lira arasında kazanıyorlar.
İlanlarla ev öğretmeni arayan Mature Eğitim ve Aile Danışmanlığı Merkezi, 0-3 yaş arasındaki çocuklarını sağlıklı, kendine güvenen, sorumluluk sahibi ve bağımsız kişilikli olarak yetiştirmek isteyen ailelere, ev öğretmenleri aracılığıyla hizmet veriyor.
Mature Eğitim'i özellikle çalışan ailelerin çocuklarına yeterince zaman ayıramamasından kaynaklanan sorunları ortadan kaldırmak ve çocukların sevgiyle büyümesini sağlamak amacıyla kurduklarını söyleyen Mature Eğitim yöneticisi Ali Yirmidokuz, " Eğitim öğretmenlerini çocukları çok seven, eğitim almaya ve gelişmeye açık, güvenilir emekli öğretmenler, üniversite veya lise mezunu 20-45 yaş arasındaki kişiler arasından seçiyoruz. Verdiğimiz eğitimden sonra evlerinde ziyaret ederek seçtiğimiz kişiler, kendi şartlarına uyan aileyi belirledikten sonra ev öğretmenliği yapmaya başlıyorlar" dedi.
Günde ortalama 10 saat çalışan öğretmenlerin bir ayda aldıkları maaş yaş ve tecrübelerine göre 40 milyon ile 56 milyon arasında değişirken, günde yaklaşık 5 saat çalışanların aldıkları maaş da tecrübelerine göre 22 milyon ile 37 milyon arasında değişiyor.
Ev öğretmenliği için kısa süre içinde 2 bin kişinin başvurduğunu söyleyen Yirmidokuz, başvuranların büyük çoğunluğunu lise mezunları ve üniversite öğrencilerinin oluşturduğunu, emekli öğretmenlerin de çoğunlukta bulunduğunu
Ev öğretmenliğini severek yaptığını belirten Selmin Gürhan, "Çocuklarım büyüdü.Onlara verdiğim eğitimi başkalarının çocuklarına da vererek onların da sevgiyle büyümesini istedim. Ev öğretmenliği, çocuk bakıcılığından çok farklı. Biz çocuğuna baktığımız aileye hizmet etmiyoruz. Çocukla iletişim kurup onun iyi nitelikler kazanmasını sağlamaya çalışıyoruz." diye konuştu.

21 Ekim 2019 Magazin Bülteni.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber