Yanlış zaman

Yanlış zaman

Yanlış zaman

Maç yayınlarındaki tekrar gösterme hastalığı maçın hızını kesiyor, pozisyon kaçırmalara yol açıyor. Bu hastalık çarşamba gecesi hem Trabzonspor-G.Saray hem de Kocaelispor-Beşiktaş maçında görüldü. Maç devam ederken pozisyon, bir önceki pozisyonun tekrarı ile çiğneniyor. Burada zamanlama konusunda bizim yönetmenlerin sorun yaşadığı görülüyor. Tekrarı maçtaki boşluklara getirmeyi beceremiyorlar.

"Her İstanbul’da oturanın aklında olması gereken İstanbul Film Festivali’ndeki filmler"... Cüneyt Özdemir böyle dedi. İstanbullu olmak. Bu, düşündürücü bir durum. Şimdi ben kendi üstüme alındım. Ben gidecek miyim? Ben ilgileniyor muyum? "Herkesin var bir dünyası, herkes ayrı bir dünyada" deyip işin içinden sıyrılacağım galiba. Ama hani yazar toplumun iyiliğini filan düşünür ya... Size de festivale gidin diyeceğim.

Anadolu Finans’ın reklamı... Faizsizlik durumu. Reklamda değişik portreler var. Bir de hacı amcam vardı. Onu görünce nedense aklıma faizsiz bankacalık geldi.

Bİr Türk ürününün reklamını yabancı bir televizyonda görünce insan heyecanlanıyor. Diyeceksiniz ki; abartma. Canım o kadar uzun boylu değil. O kadar ürünün arasında birden kendi ürününü gördüğünde dikkatin o noktaya odaklanıyor. Bu kadar reklam görüntüsü içinde senin güdülerini harekete geçiren nedir, kendi ürününün reklamı. Eğer böyle oluyorsa yani "Aaaa, bizim sabun reklamı" diyorsan "Amma abartıyorsun" diye düşünmenin anlamı yok. Hani şu "Depresyondayım" şarkısı eşliğinde hatunları yıkayan sabun. O reklamı bizim TV’lerde izlerken başka, yabancı bir ülkenin TV’sinde izlerken başka yorumlayabiliyorsunuz, bunu anladım.

Belgesel deyince akla hemen hayvanlar alemi gelir. Bu belgesellerden bıktığımızı söyleyebilirim. Bizi ekrana çekebilmesi için çok özel olmaları gerekiyor. TRT 1’de "Büyük Kedilerin Günlüğü" işte böyle bir tılsıma sahip. Bu tılsımın adı da "gizli kamera". Aslanların, kaplanların vs. bütün hareketlerini takip eden gizli kamera, sizi ekrana yapıştırıyor.

18 Kasım 2019 Magazin Bülteni18 Kasım 2019 Magazin Bülteni

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber