Geri Dön

Yeter artık!

Yeter artık!

Yeter artık!

Yeter artık!

Sen; çoluk çocuk taşıdıkları tuğlalarla, hazine arazisi üzerine apar topar şimdilik kaydıyla, bir göz ev yapanlarla birlikte "bayram" yap!
Sen; yıllar önce beş metrekareyle başlayan, zaman içinde yerine sığmayan (!) bir talanı görmezden gel...
Ondan sonra yıkacağım diye uğraş. Rant oburu semte bakıp ağla...
İleri gitsen E - 5 Kozyatağı, geri dönsen Ataşehir. Önü de sağlam, arkası da. Sağındaki, solundaki lüks yeni siteler cabası. Fiyatlar ateş pahası. Ev sahibi kiraya dolarla veriyor. Müteahhit, üstüne blok dikilecek toprak sahibini promosyonla kovalıyor. Artık moda oldu, "araziyi kapıp" sonra "arazi olanlar" şimdi, inşaat seçiyor!
***
Öyle bir kentte yaşıyoruz ki, "imar affı geliyor" dedikodusu bile yetiyor. Bir elinde kazma, diğerinde silah, meslek hanesinde işgalci yazan bir grubun esir aldığı varoşlarda, milletin hazinesi topraklarda, kaçak yapılaşmanın arttığı anlatılıyor.
Altyapısı olmayan, sularında mikrop korkusu, gece - gündüz trafiği kilitli, yeşili sadece salatada gören (!), gürültü kirliliği ile dolu bir İstanbul, bu sınırlar içinde nefes alanlara ihanettir.
Başını sokacak bir ev uğruna neredeyse bir ömür çalışan, emeği haram kokmayan, gururu kir tutmayan insanlara ihanettir.
***
Hepimiz bilginin çağ kapatıp çağ açtığı bir kıtanın üstündeyiz.
Öyleyse, vatandaşa hizmet yerine, paranın bazı ceplere uçup gitmesine göz yumanlara... Bir avuç bilek gücüyle, bilgiyi ezmeye çalışanlara karşı seyirci olmayalım...
Hep onlar "uyanık" kalıyor. Öyleyse biz de uyumayalım!İSTANBUL

FETÖ'cü Arif Erdem orada ortaya çıktı!TRT'nin haberine göre firari FETÖ'cü Arif Erdem, bir restorandan çıkarken kameralara yakalandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber