Yıldızlar mahkeme kapısında

Yıldızlar mahkeme kapısında


Geçen yıl, 30'un üzerinde sanatçı, "çete, uyuşturucu, bölücülük, kaçakçılık, dolandırıcılık, trafik, darp, adaba aykırı hareket ve asker kaçağı" gibi suçlardan dolayı adliyelik ve karakolluk oldu.


Uyuşturucudan yakalananlar

       Alev Sayın:
       Türkiye eski güzeli ve sinema sanatçısı olan Alev Sayın, Jamaikalı arkadaşıyla 10 gram hintkeneviri ve 80 gram esrarla yakalanarak 29 Nisan'da tutuklandı.

       Yıldız Tilbe:
       Geçen yıllarda da uyuşturucuyla başı derde giren Yıldız Tilbe, 1999'da da bir miktar uyuşturucuyla Kadıköy'de gözlem altına alındı.

       Ozan Orhon:
       Nişantaşı'ndaki işyerinde 2 gram esrar ele geçirilen Ozan Orhon da bir gece narkotik poliste gözlem altında tutuldu.

       Niran Ünsal:
       Ulus'taki evinde bir miktar esrarla yakalanan Niran Ünsal, Nisan ayında İstanbul 4 No'lu DGM'ce 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

       Ebru Şallı:
       "Kokain kullanmak" suçundan yargılanan manken Ebru Şallı, 1 ile 2 yıl hapis cezası istemiyle halen yargılanıyor.

       1999 yılı içinde Narkotik Şube Müdürlüğü'nün kapısından Gözde Tan, Leyla Adalı, Yalçın Dümer, Ceylan Avcı, Aydın Uğurlular, İzzet Öz ve Karahan Çantay da geçti. Bu kişiler hakkında "Uyuşturucu kullanmak" suçundan açılan davalar halen sürüyor.

Diğer suçlar

       Sibel Can:
       Porno kasetle kendisine şantaj yaptığı öne sürülen manken Can Kuzu'yu "Karagümrük çetesi" üyelerine kaçırttığı iddia edilen Sibel Can'ın 4.5 ile 12 yıl arasında ağır hapis cezasına çarptırılması isteniyor.
       Sibel Can, 10 Mayıs'da da, eski eşi Hakan Ural ile babası Selçuk Ural arasındaki telefon konuşmasını "Telekulak çetesi" üyelerine dinlettirdiği gerekçesiyle yeniden gözlem altına alındı.

       Seda Sayan:
       Ailevi nedenlerden kaynaklanan tartışmada, sanatçı olan Sedat Sayan, kardeşi Şahin Gürsaçer'i silahla yaraladı. Sayan da, bu olay yüzünden karakol, hastane ve adliye arasında mekik dokudu.

       Hülya Avşar:
       Program yapmak amacıyla bir işadamından çek almasına rağmen taahhütünü yerine getirmediği, ancak çekleri bozdurarak "dolandırıcılık" suçunu işlediği öne sürülen Hülya Avşar, Mali Şube Müdürlüğü ekiplerince 11 Mayıs'ta gözlem altına alındı.

       İbrahim Tatlıses:
       Organizatör Hasan Bora Haberci'nin yaralanmasına ilişkin Şubat ayında gözlem altına alınan İbrahim Tatlıses, ifadesine başvurulduktan sonra polisten serbest bırakıldı.

       Demet Sağıroğlu:
       Bir kişinin ölümü, 2 kişinin de yaralanmasıyla sonuçlanan trafik kazasına ilişkin Germencik Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılanarak 12 Mayıs'ta 10 ay hapis cezasına çarptırıldı. 6 ay ehliyetine el konulan Demet Sağıroğlu'nun hapis cezası, paraya çevrildi.

       Zeki Alasya - Metin Akpınar:
       Ünlü sanatçılar Zeki Alasya ve Metin Akpınar da, İstanbul Adliyesi'nde açtıkları davayla "Yerim Seni" adlı dizinin çekimlerinden dolayı sözleşmeye uymadıkları gerekçesiyle Prima Prodüksiyon'dan 93 milyar 447 milyon 250 bin 340 lirayı yasal faiziyle birlikte almaya hak kazandılar.

       Zerrin Özer:
       Fazla kilolarıyla gündeme gelerek doktorunu suçlayan sanatçı Zerrin Özer hakkında da, Dr. Candan Övül tarafından 3 milyar liralık manevi tazminat davası açıldı.

       Esin Afşar:
       Ses sanatçısı Esin Afşar ise, MR'ının çekilmediği ve tedavisi sırasında menenjit mikrobu kaptığı gerekçesiyle Alman Hastanesi, hastane müdürü ve hastanenin bir doktoru aleyhine toplam 106 milyar liralık maddi ve manevi tazminat davası açtı.

       Yasemin Koşal
       Evinde 14 adet pişmiş topraktan tarihi eser ele geçirilen Yasemin
       Koşal 3 ile 5 yıl arasında hapis cezası istemiyle yargılanıyor.

15 Ekim 2019 Magazin Haberleri.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber