03.01.2018 11:53 | Son Güncelleme:

THY'den o yolculara özür... 7 bin 500 mil hediye ettiler!

Mesut Yılmaz  ile eşi Berna Yılmaz'ın seyahat ettiği uçakta oğullarının ölüm haberini  öğrenmemeleri için Wi-Fi internet hizmetini kapatan THY, uçuşta yer alan 47  "business class" yolcusuna durumu özetleyen bir mektup göndererek, özür diledi. Söz konusu mektupta, bu aksaklıktan dolayı yolcuların "Miles&Smiles" üyelik  hesaplarına 7 bin 500 mil eklendiği bildirildi

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra  Komitesi Başkanı İlker Aycı, 15 Aralık'ta icra edilen Los Angeles-İstanbul  tarifeli seferinde, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ile eşi Berna Yılmaz'ın,  oğullarının vefat haberini seyahat sırasında almaması için Wi-Fi hizmetinin  kapatılmasından dolayı uçakta bulunan business yolcularına 7 bin 500 uçuş mili  hediye ettiklerini mektupla bildirdi.  

    Edinilen bilgiye göre, Aycı, söz konusu uçakta bulunan "business  class" yolcularına özür mektubu yolladı.

   Aycı, mektubunda, 15 Aralık'ta yapılan "Los Angeles-İstanbul" tarifeli  seferini anımsatarak, "Sizinle birlikte 53. Hükümet Eski Başbakanımız sayın Mesut  Yılmaz ile değerli eşi sayın Berna Yılmaz da seyahat ediyordu. Kalp rahatsızlığı  tedavisinden dönen Yılmaz çiftinin evladının vefat ettiğine dair elim haber,  uçuşunuz esnasında basın gündeminde yer almaya başlamıştı. Bu süreçte THY üst  yönetimi olarak, Eski Başbakanımızın bu haberi uçak içerisinde alması durumunda  yaşanabilecek olası sağlık sorunlarını önlemek ve uçağımızın başka bir  havalimanına acil inişine sebebiyet vermemek için durum etraflıca  değerlendirilmiş ve uçak içerisindeki Wi-Fi hizmetinin kapatılmasına karar  verilmiştir." ifadelerini kullandı.

       İlker Aycı, seyahatin devamında yolculara vadettikleri Wi-Fi hizmetini  sağlayamadıkları için için üzgün olduğunu belirterek, "Bu olumsuz uçuş deneyimine  göstermiş olduğunuz anlayıştan ötürü size duyduğumuz minneti ifade edebilmek için  Miles&Smiles üyeliğinize ekleyeceğimiz 7 bin 500 mili kabul etmenizi umuyoruz.  Seyahatlerinizde size daima eşlik etmekten mutluluk duyacağımızı paylaşmak  isteriz." dedi.

   

Bu habere ifade bırak
  • 19Mutluyum
  • 7Şaşkınım
  • 9Kararsızım
  • 8Kızgınım
  • 6Üzgünüm
Toplam Oy49