THY uçağında Wi-Fi nedeniyle bomba alarmı verildi

01.12.2017'de eklendi01.12.2017-19:57 'de güncellendi
Nairobi'den İstanbul'a  hareket eden uçakta, elektronik cihazlara ait kablosuz ağlardan birinin adının "bomb on board" olması nedeniyle zorunlu iniş yapıldı. Yapılan güvenlik kontrollerinde herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Geçtiğimiz günlerde Nairobi'den İstanbul'a hareket eden THY'nin tarifeli  uçağında, elektronik cihazlara ait kablosuz ağlardan birinin adının "bomb on board" olması nedeniyle Hartum'a zorunlu inişin ardından yapılan güvenlik  kontrollerinde herhangi bir bulguyla karşılaşılmadı. 

Alınan bilgiye göre, Kenya'nın başkenti Nairobi'den İstanbul'a hareket  eden uçakta, sefer sırasında elektronik cihazların internete bağlanmaları  amacıyla kullanılan kablosuz ağlardan (Wi-Fi) birinde "bomb on board" adı tespit  edildi.

Kaptan pilot, uçağa güvenlik prosedürlerinin uygulanması için Hartum'a  zorunlu iniş kararı aldı. Gerekli izinlerin kuleden verilmesinin ardından uçak,  Hartum'daki havalimanına indi.

Yolcular ve uçak, prosedür gereğince güvenlik taramasından geçirildi.  Wi-Fi ağının kaynağını belirlemek için inceleme yapan uzmanlar, ağın uçak  içerisinde oluşturulduğuna yönelik görüş bildirdi.

Aramalarda da herhangi bir olumsuzluğa rastlanmaması üzerine uçağa  yolcu alımı yapıldı. Uçak, daha sonra İstanbul'a hareket etti.