Malatya

Yerel Haber
03 Mayıs 2016 - 00:52

TKDK ÇAĞRI DÖNEMİ SONA ERDİ

IHA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’na (TKDK) IPARD II kapsamında yapılan son başvurularla birlikte 1. çağrı dönemi sona erdi. Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme Başlığı Altında TKDK Malatya İl Koordinatörlüğü, 218 başvuru aldı.
Bitkisel üretimin çeşitlendirilmesi ve bitkisel ürünlerin işlenmesi ve pazarlanması başlığı altında 67, arıcılık ve arı ürünlerinin üretimi, işlenmesi ve pazarlanması başlığı altında 119, zanaatkarlık ve yerel ürün işletmeleri başlığı altında 8. Kırsal turizm ve rekreasyon faaliyetleri başlığı altında 4, su ürünleri yetiştiriciliği başlığı altında 1 ve yenilenebilir enerji yatırımları başlığı altında 16 adet başvuru TKDK Malatya İl Koordinatörlüğüne teslim edildi.
Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar ve Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile ilgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar başlıkları altında bu yıl Mart ve Nisan aylarında alınmış olan 136 başvuru ile birlikte toplam başvuru sayısı 354’e ulaştı. Başvuruların yatırıma dönüşmesi halinde 309 milyon TL’lik yatırıma 194 milyon TL destek sağlanmış olacak.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.