Kars

Yerel Haber
13 Ağustos 2014 - 09:49

TKDK KARS YATIRIMCILARINI DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

IHA

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Kars İl Koordinatörlüğü’ne 12. çağrı döneminde proje sunan ve incelemeleri tamamlanan proje sahiplerinin 10’u ile Temmuz ayında sözleşme imzalandı.
Selim, Kağızman ve Sarıkamış ilçelerinde faaliyet gösterecek olan yatırımların 8 tanesi ‘Süt Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım’ alt tedbiri ve 2 tanesi ‘Et Üreten Tarımsal İşletmelere Yatırım’ alt tedbirinden oluşuyor.
TKDK Kars İl Koordinatörü Yusuf Güder, 2014 yılı sonunda faaliyete geçmesi düşünülen projelerin toplam yatırım tutarı 21.4 milyon lira olup hibe tutarı 10.4 milyon lira olacağını,10 projenin ödemesinin de yıl sonuna kadar yapılması planlandığını belirtti.
Projeler için başvuru şartları ve süreç hakkında bilgi almak isteyenler TKDK web sitesi www.tkdk.gov.tr, TKDK telefon hattı 444 85 35 ve Kars İl Koordinatörlüğü yardım masasına başvurarak yüz yüze, e posta, faks veya resmi yazı aracılığıyla bilgi alabilirler.

KarsYerel Seçim Sonuçları

Kars Hava Durumu

-13°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.