Ankara

Yerel Haber
26 Kasım 2015 - 13:53

TOHUMCULUK SEKTÖRÜNDE TÜRKTOB VE TÜSSİDE’DEN İŞBİRLİĞİ

IHA

Türkiye Tohumcular Birliği (TÜRKTOB) ile TÜBİTAK-Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü (TÜSSİDE) arasında İstanbul’da ’’Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi’’ ile ilgili bir anlaşma imzalandı.
Proje açılış toplantısında konuşan TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer, 2006 yılında yayınlanan Tohumculuk Kanunu ile kurulan Türkiye Tohumcular Birliği ve alt birliklerin Türk tohumculuk sektörüne büyük hizmetler vermeye devam ettiğini söyledi. TÜBİTAK-TÜSSİDE ile birlikte yapılacak Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi ile son yıllarda büyük bir ivme ile her alanda büyüyen tohumculuk sektörünün artık daha etkin strateji ve politikalarla yoluna devam etmesi gerektiğini kaydeden Gençer, “Bu proje ile Türk tohumculuk sektöründe yenilikçilik perspektifiyle üretim, verimlilik, ihracat ve ülkemizin rekabet gücünü artıracak, Türkiye bölgesinde lider ülke olacak’’ şeklinde konuştu.
Ardından projenin tanımı, stratejik yönetim, mevcut durumunun analizi, tohumculuk sektörü ulusal stratejisinin oluşturulması başlıklarından oluşan uygulamaların detayları tartışıldı. TÜRKTOB Başkanı Yıldıray Gençer ve TÜSSİDE Başkanı ve Müdürü Tezer Battal tarafından imzalanan ’’Tohumculuk Sektörü Ulusal Strateji Geliştirme Projesi’’ kapsamında 15 ay boyunca çalıştaylar, derinlemesine görüşmeler, paydaşlarla anket çalışmaları, modelleme faaliyetleri, yurt içi ve yurt dışı çalışma ziyaretleri, rekabetçilik ve ihtiyaç analizleri yapılacak. ’’Tohumculuk Sektörü Ulusal Stratejisi’’ son haline getirildikten sonra tüm paydaşlara ve kamuoyuna duyurulacak.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

4°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.