Tokat

Yerel Haber
13 Haziran 2014 - 14:18

Tokat'ta 115 bin öğrencinin karne heyecanı

Tokat il genelinde 115 bin 303 öğrenci karne heyecanı yaşadı.

IHA

Tokat il genelinde 115 bin 303 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Melih Ahmet Gazi İlköğretim Okulu'nda düzenlenen karne programında Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu öğrencilere karneleri ile birlikte abdest almayı ve namaz kılmayı öğretici çizgi karakterli kitap hediye etti. Öğrencilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Başkan Eroğlu, tek tek sınıfları gezdi.

VALİ CAN, İLK GÖREV GÜNÜNDE KARNE DAĞITTI

Tokat Valisi Cevdet Can ise kentteki ilk görev gününde öğrencilere karne dağıttı. Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulu'nda düzenlenen karne töreninde Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ile birlikte katılan Vali Can, yorucu bir yılı geride bırakan öğrencilerin karne törenlerinde yanlarında olmaktan mutlu olduğunu belirterek, “Amacımız, geleceğimizin teminatı yavrularımıza iyi bir eğitim vermek. Bunu da öğretmenlerimiz okul müdürlerimiz yöneticilerimiz başarıyorlar. Başarını arkasında mutlaka bir mutluluk gelir. O mutluluğu da bir burada kendilerinde gördük. Demek ki burada bir başarı var” diye konuştu.

SEZİN’İN KARNE HEYECANI

Halil Rıfat Paşa İlk ve Ortaokulu’nda 2. sınıfı öğrencisi Sezin Yıldız’ın ise karne sevinci görülmeye değerdi. Karne almaktan dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden Yıldız, “Arkadaşlarım karnemin hepsinin 5 olduğunu söylüyorlardı çok mutlu oluyordum. Ama yalan söylediklerini sanıyordum. Ama doğru imiş. Kendimle gurur duyuyorum. Tatilde öğretmenimin verdiği görevleri yapacağım, kitap okuyup, denize gideceğim” şeklinde konuştu.


Yıldız, başarının sırrının çalışmak ve televizyon izlememek olduğunu sözlerine ekledi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.