Tokat

Yerel Haber
24 Haziran 2014 - 15:08

Tokat'ta askıda ekmek uygulaması

Tokat Belediyesi tarafından yaklaşan Ramazan ayı öncesinde askıda ekmek uygulaması başlatıldı.

IHA

Tokat Belediyesi tarafından yaklaşan Ramazan ayı öncesinde askıda ekmek uygulaması başlatıldı.
Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, bir süper markette başlatılan uygulamayla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Bağışlanan ekmek miktarını gösteren dijital bir ekranın da yer aldığı “askıda ekmek” standında açıklama yapan Başkan Eroğlu, Osmanlı'dan kalan bu geleneği yeniden uygulamaya sokarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara katkı sağlanmasına vesile olmak istediklerini söyledi. “Bir ekmekte sen paylaş” projesi ile birlikte insanların sosyal sorumluğa vesile kılarak alan el ile veren eli buluşturmak istediklerini ifade eden Başkan Eroğlu, “Bu anlamda 3-4 tane ekmek alan kendi bütçesine göre fazla ekmek alarak bırakmasına askıda ekmek diyoruz. Ramazan öncesinde böylesine önemli bir sosyal sorumluluk projesi bizler içinde önemli olacak. Bir ekmekte sen paylaş projemiz hayırlara vesile olsun. Sosyal sorumluluğu kendine bilinç edinen tüm hemşehrilerimize de bir ekmekte siz paylaşın askıda bir ekmekte burada siz ihtiyaçlı aileler verin diye böyle bir hayır işi tavsiyesinde bulunuyoruz” diye konuştu.


Yapılan basın açıklamasının ardından Başkan Eroğlu, 10 adet ekmek alarak uygulamanın startını verdi. Market sahibi de projeye 200 ekmekle destek verdi. Ekmek alan kişilerin fazla aldığı ekmek adeti dijital ekranda yer alacağı, ihtiyaç sahibi kişilerin ise ihtiyacına göre ekmek alacağı bildirildi.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.