Gündem
21.06.2013 - 02:30 | Son Güncelleme: 21.06.2013-2:30

TOMA’daki polis üzülmesin, iyiyim

Ankara’da 1 Haziran’da yapılan Gezi Parkı protestosunda TOMA’nın altında kalan adamı Milliyet buldu.

Sitene Ekle

ŞENAY GÜNER Ankara

TOMA’nın altındayken çekilmiş fotoğrafı sosyal medyada çok tartışılan İngilizce Öğretmeni ve Eğitim - İş Sendikası Ankara 2. Şube Başkanı Umut Çaltak (31), yaşadıklarını şöyle anlattı:
“Eğitim-İş Genel Merkezi’nin yapacağı basın açıklaması nedeniyle Kızılay’daydım. Açıklamadan sonra polis tazyikli su ve gaz bombalarıyla müdahale etmeye başladı. Barikattaki çöp konteynerının arkasına saklandım. Arkamızdan gelen TOMA’yı görmedik. İlk çarpma anında şoke oldum, beni sürükledi. Bacaklarım kırıldı zannettim. Çarpanın TOMA olduğunu sonradan fark ettim.

‘Bilerek yapmamıştır’
“İnsanların bir anda TOMA’yı durdurmaya çalıştıklarını gördüm. Ezilmedik ama ölebilirdik. Hastaneye kaldırıldım. İlk gün bacağımın üzerine basamadım ama kırık olmadığı ortaya çıktı. Yürürken biraz zorlanıyorum ama iyiyim. Çarpma anının görüntülerini iki gün sonra izlediğimde ne kadar ciddi bir şey atlattığımı fark ettim. O TOMA’nın bana kasıtlı olarak çarptığını düşünmüyorum; görmeden üzerimize sürdü. Direkt çarpacak kadar kötü olduklarını sanmıyorum. O TOMA’yı kullanan polis arkadaş bilsin ki iyiyim. Yaşıyorum merak etmesin.”

Cömert’in akrabası
Hatay’daki eylemlerde başından vurularak öldürülen Abdullah Cömert ile de akraba olduğunu söyleyen Çaltak, “Çocukluğumuz beraber geçti. Ailem beni görmek için buraya geldiğinde Abdullah’ın ölüm haberi geldi. 1 gün sonra döndüler. Ben iyiyim ama o öldü” dedi.

 


Etiketler:
Bilgi YarışmasıHangisi Attila İlhan'!ın bir şiiri değildir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    ©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.