Tones and I'ın 'Dance Monkey' şarkısı nasıl 1 numara oldu?

Gün geçmiyor ki bir 'dijital patlama' daha yaşamayalım... Avustralyalı şarkıcı Tones and I'ın 'Dance Monkey' adlı şarkısını dinlediniz mi? Dijitali kasıp kavuran şarkı bir anda tüm dünyayı fehetmeyi başardı...

Tones and I'ın 'Dance Monkey' şarkısı nasıl 1 numara oldu?

Yıldız olmak için sadece...

 

 

Dijital dünyada yıldız olmak eskisinden daha kolay. Yapmanız gereken tek şey dijital dünyanın kurallarına uygun bir şekilde promosyon yapmak. E şarkınız da hazır İngilizceyse, tamamdır. Dijital müzik platformlarında 'viral' olmak için yapmanız gereken tek şey şarkınızı yayına vermek ve plak şirketinizin desteğini kopartmak!

 

İsveç'ten Almanya'ya...

 

 

Avustralyalı şarkıcı Tones and I, 'Dance Monkey' şarkısıyla 2019'a damga vurmayı başardı. Sadece kendi ülkesi ya da Yeni Zelanda'da değil aynı zamanda başta İngiltere olmak üzere, Almanya'dan İsveç'e, Hollanda'dan Norveç'e 1 numara oldu. Dünya yıldızlarına mesafeli ABD müzik sektöründe, yani Billboard Hot 100'de bile şarkı şu anda 23 numaraya kadar yükseldi. Electropop türündeki şarkı hem pop hem de elektronik yürüyüşleriyle oldukça akılda kalıcı bir şarkı.

 

Henüz 19 yaşında

 

 

Tones and I gibi henüz 19 yaşında olan bir ismin bu kadar büyük bir sükse yapmasındaki en büyük sebebin ise ortalığın 'feat.'lerden geçilmemesinden duyulan sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Remix mantığıyla gerçekleşen feat.'lerden ya da yeni nesil rap'ten o kadar sıkıldık ki, pop, kendine yeni yıldızlar yaratarak devam ediyor. Tones and I'ın Avustralyalı olduğunu göz önünde bulundurursak dünya çapında bir hit yakalamanın sırrının İngiltere ya da ABD'yi fethetmekten geçtiğini bir kez daha hatırlamış oluyoruz.
 

 

can.sisman@milliyet.com.tr

 

Bu makaleye ifade bırak