14.09.2018 - 01:30 | Son Güncelleme: 14.09.2018-1:30 A-A+

Tophane’de sanat buluşmasıAvrupa’nın çeşitli ülkelerinden 48 sanatçı ve 102 eserin bir araya geldiği ‘Arkas Koleksiyonu’nda Post-Empresyonizm’ sergisi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iş birliğiyle, Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi Beş Kubbe Salonu’nda açıldı. Davete, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, MSGSÜ Rektörü Prof. Dr. Yalçın Karayağız ve Arkas Sanat Danışmanı Niko Filidis’in yanı sıra iş dünyasından çok sayıda isim katıldı. Sergi, 6 Kasım’a kadar ziyaret edilebilir.

Beyhan Bağış’ın gurur günü 

Anatoli markasının kurucusu Beyhan Bağış, dünyaca ünlü tasarımcıları ve markaları Paris’te bir araya getiren ‘Maison&Objet’ fuarına katıldı. Yoğun ilgiyle karşılaşan Anatoli standını, uluslararası birçok tasarım ödülünün sahibi olan Michael Aram da ziyaret etti. Fuara beşinci kez katılan Bağış,  “Uluslararası bir organizasyonda kültürümüzü tanıtmak ve böyle bir ilgiyle karşılanmaktan gurur duyuyoruz” dedi. 

Castell’den sergi açılışı

Melissa von Faber Castell, önceki gün Leica Gallery’deki ‘Horst: Moda ve Portreler’ başlıklı serginin açılışına ev sahipliği yaptı. Davete Yağmur Ünal, Mine Kalpakçıoğlu, Esra Eczacıbaşı Coşkun, Serra Türker, Ekin Gülman, Sanem Tezman ve Maya Portakal Bitargil’in de aralarında olduğu isimler katıldı. Serginin küratörlüğünü The Art Design Project Miami’den Juan Carlos Arcila-Duque ve Yasemin Elçi üstlendi. Moda ve portre fotoğrafçılığında ‘Işık Ustası’ olarak bilinen Horst P. Horst’un Türkiye’deki ilk kişisel sergisi, 24 Kasım’a kadar görülebilir.

Bilgi Yarışması"Gece yarısında eski yağmurlar, Şarkı söylüyorlar sessiz usulca" sözleri hangi şarkıya aittir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.