Balıkesir

Yerel Haber
06 Kasım 2017 - 20:32

Toplu Taşıma Arac¸ları Dezenfekte Ediliyor

IHA

Balıkesir Bu¨yu¨ks¸ehir Belediyesi Ulas¸ım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Bas¸kanlıgˆı ekipleri, toplu tas¸ımada yolculuk yapan vatandas¸ların bulas¸ıcı hastalıklardan korunması amac¸lı olarak bu¨nyesindeki tu¨m arac¸ların dezenfekte is¸lemlerini yapıyor.
Temizlik c¸alıs¸malarında o¨zellikle vatandas¸ların temas ettigˆi bo¨lgelerin dezenfekte edilmesi sagˆlanıyor. Bu kapsamda s¸ofo¨r ve yolcu koltukları, tutamac¸ları, camları, butonları ve havalandırma c¸ıkıs¸ları o¨zel dezenfeksiyon u¨ru¨nleri ile dezenfekte ediliyor. Dezenfekte is¸lemlerinde, Sagˆlık Bakanlıgˆı onaylı, dogˆa dostu ve insan sagˆlıgˆına zarar vermeyen u¨ru¨nler kullanılıyor. Kullanılan dezenfeksiyon u¨ru¨nleri u¨c¸ hafta su¨reyle etkilerini koruyor. Bu¨yu¨ks¸ehir Belediyesi Ulas¸ım Planlama ve Raylı Sistemler Dairesi Bas¸kanlıgˆı yetkilileri, vatandas¸ların temiz arac¸ ve hijyenik bir ortamda seyahat etmelerinin sagˆlanması adına arac¸ların ic¸ ve dıs¸ temizliklerinin her gu¨n, ic¸ dezenfeksiyon is¸lemlerinin ise u¨c¸ haftada bir olmak u¨zere yıl boyunca yapılmaya devam edildiğini belirtti.

BalıkesirYerel Seçim Sonuçları

Balıkesir Hava Durumu

3°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.