07.10.2017 02:30 | Son Güncelleme:

Topuklu Efe’den çiftçiye destek

‘Topuklu Efe’ olarak tanınan Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, çiftçiye destek olmaya devam ediyor.

Çerçioğlu hayvancılık destek projesi kapsamında çiftçiye rahat nefes aldıracak yeni bir projeye imza attı.Başkan, kuru yonca otu destekleme projesini pilot bölge Sultanhisar’da törenle başlattı. Çiftçiye yonca otu dağıtan Çerçioğlu, “Aydın ekonomisinin yüzde 50’si tarıma dayalı. Çiftçilerimizin ne kadar zor durumda olduğunu biliyoruz. Çiftçilerimizin girdi maliyetleri çok yüksek. Yurt dışından yem ve canlı hayvan getiriyoruz. Maliyetlerin yükselmesi, vatandaşa yansıyor. Et fiyatları çok yükseldi, vatandaş et alamıyor. Büyükşehir olarak çiftçilerimize her zaman destek verdik, vermeye devam ediyoruz. Ege Et, sakız koyunu gibi projelerimiz var” dedi. 

650 aileye dağıtılıyor
2017’de yonca otunun fiyatının yüzde 40’ın üzerinde arttığını söyleyen başkan, projeyle küçük üreticiye destek olacaklarını belirtti ve “Dağıtımı yapılan yonca otunu, Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ÖRKOOP’tan alıyoruz. Böylelikle tarımla uğraşan çiftçimize destek oluyoruz. 10 ve altında büyükbaş hayvanı olan 650 aileye 12 bin balya kuru yonca otu dağıtıyoruz” dedi. Aydın Büyükşehir Belediyesi olarak çiftçinin her zaman yanında olduklarını vurgulayan Çerçioğlu, “Çiftçilerimizin ne zaman başı sıkıntıya düşerse, büyükşehir olarak yanındayız. Hiçbir zaman başınızı öne eğdirmeyiz. Halinizden anlarız. Kuru yonca otu desteği ile çiftçi rahat nefes alacak. Amacımız, üreten çiftçileriyle daha güçlü bir Aydın” diye konuştu.
Üreticiler mutlu  
Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya ve çiftçiler hem ilçeye hem de çiftçiye verdiği desteklerden dolayı Başkan Çerçioğlu’na teşekkür etti. Çiftçiler, “Çok zor durumdaydık. Topuklu Efemiz Özlem Çerçioğlu sayesinde rahat nefes aldık. Çerçioğlu her zaman yanımızda. Kendisine ne kadar teşekkür etsek az” dedi.
Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0