Toronto Raptors, tarihinde ilk kez NBA finali görecek mi?

NBA finalleri bu sene çok büyük bir heyecana sahne olacağını açık açık gösteriyor. Toronto Raptors ve Milwaukee Bucks arasında oynanan konferans finali serisi de bunun en büyük göstergelerinden biri.

Toronto Raptors, tarihinde ilk kez NBA finali görecek mi?

Golden State Warriors finalde

Golden State Warriors finalde

Dünya basketbolunun zirvesi olan NBA, bu sene de muazzamlar muazzamı bir sezonu karşımıza çıkarıyor. 

LeBron'suz bir playoff ve final serisi görmeyeli uzun zaman olmuştu. Bazı favori takımlar en beklenmedik anlarda elendi ve karşımıza Golden State Warriors'un finale çıkıp rakibini beklediği bir tablo çıktı.
 

Rakibini bekliyor

Rakibini bekliyor

Son yılların NBA'deki en popüler takımı olan Golden State Warriors için değişen bir şey yok. Yine finalde ve bu sefer de çok iddialı. Rakibi ise, Toronto Raptors-Milwaukee Bucks serisinin galibi olacak.

Müthiş bir seri izliyoruz

Müthiş bir seri izliyoruz

Raptors-Bucks serisi, beklenilenden çok daha çekişmeli gidiyor. Seri öncesinde Bucks favori olarak gösteriliyordu fakat işler pek de beklendiği gibi gitmedi.

Avantaj Raptors'da

Avantaj Raptors'da

Toronto Raptors, serinin beşinci maçı da nihayete erdikten sonra 3-2'ye getirdi durumu. İddialı kadrosuyla bu sonucu devam ettirmeyi planlayan Raptors'un işi pek de kolay değil.

Bucks işin peşini bırakmıyor

Bucks işin peşini bırakmıyor

Raptors'un işinin kolay olmamasının nedeni, esasen Bucks'ın beklenmedik durumlardan beklenmedik sonuçlar çıkarması ve işin açıkçası hiç de kolay vazgeçmeden bu noktaya gelmesi.

Herkes için kariyer serisi

Herkes için kariyer serisi

Bucks'ın sezon boyu ve playoff serisinde gösterdiği başarı tablosu, onları bu noktaya çıkardı. Fakat Toronto Raptors'un finali kovalamak için önemli bir nedeni var: Tarihlerinde bir ilke imza atmak...

Raptors, daha önce hiç finale kalmadığı için, bütün Kanada'nın gözünün bu seride olduğunu unutmamak gerek. Milwaukee Bucks için ise geçen onca senenin geri dönüşünü sağlamak adına müthiş bir fırsat.

'Finale kalmak' (k)olay değil

'Finale kalmak' (k)olay değil

Fakat kabul etmemiz gereken bir şey var; finale kalmak kolay değil ancak finale kalmak yine de tek olay değil. Finalde rakibini bekleyen Golden State Warriors'la karşılaşmak, her iki aday takım için de zorlayıcı olacak.
 

Her şeyi belirleyecek maçlar

Her şeyi belirleyecek maçlar

Kalan 1-2 maç NBA'de sezonun kaderini ve finalin adını belirleyecek. Şu halde, iki takım için de büyük bir rotasyon ihtiyacı görünmese bile, NBA'de her şeyin değişken olduğunu ve kadroların sezon sonunda kökten değişebileceğini de gözardı etmemek gerek.
 

Kim çıkarsa çıksın

Kim çıkarsa çıksın

Öte yandan, kim finale çıkarsa çıksın, keyifli ve heyecan dolu bir koca sezonun harika final serisini izleyeceğiz. Gerek Bucks gerekse de Raptors, sezonu bu noktaya getirmenin verdiği hırsla hareket edecek. Golden State Warriors ise şu geçen sezonlarda yakaladığı trendi, bir şampiyonluk ile daha taçlandırmak için sahaya çıkacak.

andac.uzel@demirorenmedya.com

Bu makaleye ifade bırak