Ankara

Yerel Haber
21 Eylül 2017 - 09:18

Tortum Hes'in Özelleştirilmesi

Elektrik Üretim AŞ'ye ait Tortum HES, "işletme hakkının verilmesi" yöntemiyle özelleştirilecekİstekliler, ihale için 2 Kasım tarihine kadar tekliflerini verebilecek

ANKARA (AA) - Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Elektrik Üretim AŞ'ye ait Erzurum'daki 26 megavat kurulu güce sahip Tortum Hidroelektrik Santrali (HES) ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların özelleştirilmesi için ihaleye çıktı.

ÖİB'nin konuyla ilgili ilanı, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.

Buna göre, Tortum HES ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazlar, “işletme hakkının verilmesi” yöntemi ile özelleştirilecek.

İhale, birden fazla teklif sahibinden kapalı zarf içinde teklif alma ve görüşmeler yapma suretiyle pazarlık usulü ile gerçekleştirilecek. İhale komisyonunca gerekli görülmesi halinde, ihale pazarlık görüşmesine devam edilen teklif sahiplerinin katılımıyla açık artırma usulüyle de sonuçlandırılabilecek.

Geçici teminat tutarı 5 milyon lira olarak açıklanan ihalede son teklifler, 2 Kasım 2017 Perşembe gününe kadar verilebilecek.

AnkaraYerel Seçim Sonuçları

Ankara Hava Durumu

18°CŞİMDİCUMARTESİ
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.