03.07.2018 10:31 | Son Güncelleme:

Toyota Camry, 14 yıl sonra geri dönüyor

Japonya üretici Toyota'nın D/E sedan temsilcisi ve kendi bünyesinde sürücüler tarafından en çok tercih edilen modeli olan Toyota Camry, 14 yıllık bir süreden sonra tekrar Avrupa'ya geleceği açıklandı. İşte detaylar...

Japon otomobil üretici Toyota'nın  D/E sedan temsilcisi olan modeli Toyota Camry, 14 yıllık bir aradan sonra tekrar Avrupa döneceğini açıkladı. Dünyanın en çok tercih edilen modeli olan Toyota Camry dışarıdan şarj gerektirmeyen hibrit elektrikli motora sahip 

Toyota, Camry modelinin Avrupa’daki hibrit ürün gamını 8’e çıkaracağını açıkladı. Yeni Camry Hybrid Batı Avrupa’da 2019’un ilk çeyreğinden itibaren satışa sunulacak.

2.5 litrelik hibrit motoru, yakıt verimliliğini, düşük emisyonu ile birlikte daha fazla güç ve çok daha iyi motor performansına sahip olan Camry’nin 8. jenerasyonu için Toyota’nın Yeni Global Mimarisi TNGA kullanıldı.

1982 yılında ilk kez satışa sunulan Toyota Camry, dünyanın 100 ülkesinden fazla yerde bugüne kadar 19 milyon adedin üzerinde satışa ulaştı. Yıllık 700 bin adetten fazla satışıyla Camry, halen D/E segmentinde dünyanın en çok satan modeli olarak da öne çıkıyor.

Tamamen yenilenen Camry, yüksek üretim kalitesine, yüksek verimliliğe ve yenilikçi, kullanıcı dostu teknolojiye sahip. Camry, sessiz sürüşü ve yüksek sürüş kalitesiyle öne çıkarken, yeni iç ve dış tasarımı, sıra dışı konforu ve geniş kabiniyle de sınıfının üzerinde bir performans sergiliyor.

Sportif ve şık tasarımın ardında, ferah bir yaşam alanı sunan Camry, konforlu ve yüksek işçiliğe sahip kabiniyle dikkati çekiyor. Sürücü odaklı kabin ergonomik bir sürüş sağlarken, arka tarafta oturan yolculara da geniş ve yüksek konforlu bir alan sunuluyor.
 

Bu habere ifade bırak
  • 5Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy5