Milliyet Tatil

06.09.2018 - 09:53 | Son Güncelleme: 06.09.2018-10:01

Trabzon'a Körfez ülkelerinden turist akını

Doğası ve tarihiyle ziyaretçilerini büyüleyen Trabzon, 2018 yılında turizmde büyük bir ivme yakaladı. Kente gelen turist sayısındaki artış, işbirlikleri için de yeni adımların atılmasını beraberinde getirdi.

Sitene Ekle

Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Trabzon'da bu sene turizm  alanında özellikle Körfez ülkelerinden gelen turist sayısında muazzam bir artış  olduğunu söyledi.  Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Bin Fahad Al Fuhaid ve beraberindeki  heyet, turizm alanındaki ortak iş birliği imkanlarını geliştirmek amacıyla Vali  Yavuz'u makamında ziyaret etti.

Yavuz, Körfez ülkeleriyle turizm alanında ortak iş birliğini artırmayı  amaçladıklarını belirterek, "Trabzon'da bu sene turizm alanında özellikle Körfez  ülkelerinden gelen turist sayısında muazzam bir artış var. Anladığımız kadarıyla  herkes bu durumdan memnun ve Körfez ülkelerinden gelen turist sayısı her geçen  gün artıyor. Trabzon merkez olmak üzere bölgede de Arap turist sayısında müthiş  bir artış var." dedi.

 İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile TÜRSAB'ın turizm alanında bu sene  çok daha iyi çalışmalar yaptığına işaret eden Yavuz, "Gelen Arap turistlerimizin  rahatlıkla şikayetlerini ve taleplerini iletmeleri için danışma hattı ve  danışmanlık hizmeti alması için turizm ofislerimizi oluşturduk. Misafirlerimize  kendilerini evlerinde hissettirmek için ne gerekiyorsa yapıyoruz." diye konuştu.

Yavuz, Arap Turizm Örgütünün Trabzon'da temsilcilik açmasını arzu  ettiğini vurgulayarak, "22 Arap ülkesinin üye olduğu Arap Turizm Örgütünün  temsilciliğinin Trabzon'da olması için neler yapılması gerekiyorsa her türlü  ortamı ve imkanı sağlamaya hazırız. Arap dünyası ile turizmle başlayan ve yatırım  ortaklığına dönüşen iyi bir dostluğumuz var. Yatırım anlamında sizlerden gelecek  her türlü teklife açığız." ifadesini kullandı.

Arap Turizm Örgütü Başkanı Bandar Bin Fahad Al Fuhaid ise Trabzon'a  gelen turist sayısında iyi bir rakama ulaşıldığını söyledi. Trabzon'un Araplar açısından destansı duruma geldiğine dikkati çeken  Al Fuhaid, "Türkiye'nin diğer turizm bölgeleri gibi Trabzon da bir turizm bölgesi  olmuştur. Öncelikle bizim yaptığımız protokolle İstanbul merkez ofisimizi  açacağız.  Aslında bizim Trabzon'da şube açmamızda herhangi bir sorun yok ancak  önce merkez şubeyi  açmalıyız." dedi.
 


Müzikte eşlik yapılmadan, yalnız insan sesi ile şarkıların seslendirilmesine ne denir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX