Trabzon

Yerel Haber
20 Ekim 2017 - 17:11

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu:

"4 bin yıllık tarihine yakışan her türlü tescilli binasını muhafaza ederek, limana bakan Trabzon balkonu şehre kazandıracağız"

TRABZON (AA) - Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, 4 bin yıllık tarihine yakışan her türlü tescilli binanın muhafaza edilerek, limana bakan Trabzon balkonunun şehre kazandırılacağını belirtti.

Gümrükçüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Meydanı (Meydan Parkı) Projesi'nin 1. etabının 2009-2014 döneminde yenilendiğini anımsatarak, 2. etabın ise kısa süre önce tamamlanarak hizmete açıldığını ifade etti.

Projenin 3. etabının nihai detaylarının, Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı'nda belirlendiğine dikkati çeken Gümrükçüoğlu, şunları kaydetti:

"Önümüzdeki süreç içinde tamamlanması şehrimiz için bir büyük adımdır. 4 bin yıllık tarihine yakışan her türlü tescilli binasını muhafaza ederek, limana bakan Trabzon balkonu şehre kazandıracağız. Balkon diye tabir ettiğimiz bölgeden hem üniversite yakası hem havaalanına inen kalkan uçaklar hem limana giriş çıkış yapan gemiler seyredilebilecek. Burası, çok güzel bir panoramayı ortaya koyacak olan en sevindirici adımlardan biridir. Meclisimizin verdiği kararla bu konunun da önü açıldı. Bütün Trabzon'umuza hayırlı olsun."

TrabzonYerel Seçim Sonuçları

Trabzon Hava Durumu

12°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.