15.09.2018 00:02 | Son Güncelleme:
AA

Trabzon'da sağanak etkili oldu, havalimanı uçuş trafiğine kapandı

Trabzon'da şiddetli yağış nedeniyle su baskınları  meydana geldi.

Akşam saatlerinden itibaren etkili olan ve kısa sürede etkisini  artıran sağanak nedeniyle Karadeniz Sahil Yolu'nda su birikintileri oluştu.

Buna bağlı olarak bazı araç sürücüleri zor anlar yaşarken,  Trabzon-Rize Karayolu'nda da ulaşımda aksamalar meydana geldi.

Belediye ekipleri de su baskını olan bölgelerde çalışma başlattı.  Öte yandan, Ortahisar ilçesi dışındaki ilçelerde de yağışların zaman  zaman etkili olduğu öğrenildi.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Hüseyin Türker,  AA muhabirine yaptığı açıklamada, Trabzon'un bazı bölgelerinde lokal olarak  meydana gelen yağışların ulaşımda aksamalara neden olduğunu söyledi.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin kısa sürede olaya müdahale ettiğini  dile getiren Türker,  "Ekiplerimiz ilk etapta 20 iş makinesi ve 20 motopompla  suları tahliye etmeye başladı. Şu anda ciddi bir problemimiz yok. Ana yollarda  biriken sular mevcut. Ekiplerimiz trafik akışının bozulmaması için çalışmalarını  sürdürüyor." dedi. Hüseyin Türker, bazı ev ve iş yerlerinin alt katlarında da küçük çaplı  su baskınları oluştuğuna dikkati çekerek, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin her  türlü ihbarı değerlendirerek kısa sürede olaylara müdahale ettiğini de dile  getirdi.

Ortahisar Belediyesinin resmi internet sitesinde yer alan açıklamada  ise selden dolayı sorun yaşayan vatandaşların hızlı çözüm için Ortahisar kriz  masasına ulaşmaları konusunda duyuru yapıldı.

UÇUŞLARDA AKSAMA YAŞANIYOR

Trabzon Havalimanı yetkililerinden alınan bilgiye göre, kentte akşam  saatlerinde başlayan ve aralıklarla etkili olan sağanak ve rüzgar nedeniyle  uçaklar Trabzon Havalimanı'na iniş yapamıyor.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Trabzon'a yapılması planlanan uçak  seferlerinde gecikme yaşanıyor. Ayrıca Trabzon'dan yapılması planlanan İstanbul  ve Ankara seferlerinin de rötarlı olarak gerçekleşeceği belirtildi.

Öte yandan, Trabzon Havalimanı'na iniş yapamayan bazı uçakların  Ordu-Giresun Havalimanı'na yönlendirildiği öğrenildi.

 

 

 

 

 

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0