Trabzon

Yerel Haber
27 Kasım 2015 - 17:51

TRABZON DÜNYA MUTFAĞIYLA TANIŞTI

IHA

TKDK Trabzon İl Koordinatörlüğü’ne 12. başvuru çağrı döneminde kırsal turizm alt tedbiri kapsamında projesini sunan Erka Yiyecek İçecek Tur. ve Tic. Ltd. Şti. Trabzon’a Türk ve Dünya mutfaklarının sunulduğu bir mekan kazandırdı.
Şirket yetkilisi Zeyyat Kafkas, La Mess Cafe’nin kısa zamanda Trabzon’un en nezih ortamlarından biri haline geldiğini, eşsiz Akdeniz lezzetleri, Lübnan mutfağı, İtalyan pizzası, makarnaları ve leziz sosların eşliğinde sundukları et ve tavuk menüleri ile Trabzon’da bir ilk olduklarını, kusursuz servis anlayışı ve muhteşem doğa dokusuyla misafirlerine elit bir ortam sunduklarını söyledi.
Gerek yerel halkın gerekse yerli yabancı turistlerin yoğun talebini karşılamak için TKDK’ya 13. çağrıda tekrar proje sunarak, kapasite arttırımına gittiklerini kaydeden Kafkas, “TKDK’ya proje hazırlama hususunda, korkulması ya da çekinilmesi gereken hiç bir şey yok. Kuruma proje hazırlamanın zahmetli olduğu söyleniyor. Bu kadar hibe veren bir kurumun bazı şartlarının olması gayet normal. Yatırımcılarımız hiç korkmasınlar, açık ve net söylüyorum, hazırlanan iyi bir projeyle sizlerde kolaylıkla bu desteklerden faydalanabilirsiniz. Trabzon’da TKDK gibi bir kurumun olması tüm girişimciler için büyük bir şans, benim tavsiyem ayaklarına kadar gelmiş bu hibe destek programından hiç vakit kaybetmeden yararlanmaları ve bu fırsatı kaçırmadan istifade etmeleridir.” dedi.
Kafkas, “Müşterilerimizden gelen yoğun istek üzerine, bir ay içerisinde kafemizin üst katında nargile hizmete girecektir. Birinci yılını dolduran müessesemiz, 2017 yılında vermeyi planladığı franchise için başvuruları, gelen yoğun talep üzerine 6 ay öne çekme kararı aldı. TKDK destekleri ile Trabzon’umuza kazandırdığımız müessesemiz için aldığımız tepkilerden çok memnun olduk” ifadelerini kullandı.
TKDK Trabzon İl Koordinatörü Şansal Aydoğdu ise, Trabozon’a alışılmışın dışında nezih mekanlar kazandırmanın mutluluğu içinde olduklarını belirterek, Trabzon gibi senede üç milyon turistin geldiği bir şehrin böyle pek çok kafe, restoran ve konaklama tesisine ihtiyacı olduğunu söyledi.
TKDK’nın turizmcinin hep yanında yer aldığını ve Trabzon İl Koordinatörlüğü olarak TKDK’nın mevcut olduğu 42 il içerisinde, kırsal turizm sektöründe en çok destek veren il olduklarını ifade etti.
Aydoğdu, “Bu zamana kadar restoran ve otel projelerini yüzde 50 destekliyorduk, bundan sonra ki dönemde destek oranımız yüzde 65 olacak. KDV muafiyetiyle beraber destek oranımız daha da artacak, her yatırımcıya 325 bin avro geri ödemesiz hibe desteği verebiliyoruz. TKDK fonları sonsuz kaynaklar değil, gelin fonlar tükenmeden Trabzon’umuza yeni tesisler kazandıralım. Destek bizden yararlanmak sizden” diye konuştu.

©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.