Trabzon

Yerel Haber
09 Ekim 2017 - 14:46

Trabzonspor İle El Sadd, Kardeş Kulüp Oldu

Bordo-mavili kulübün başkanı Usta:"Bizim için Katar-Türkiye dostluğu önemli. Bu dostluğun içerisine bir şey daha ilave etmek istiyoruz. Trabzonspor ile El Sadd'i kardeş kulüp ilan ediyoruz"


DOHA (AA) - Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada Katar'a gelen Trabzonspor, dün özel karşılaşma oynadığı El Sadd ile kardeş kulüp oldu.

Bordo-mavili kulübün başkanı Muharrem Usta, yönetim kurulu üyeleri ve kafilede yer alan davetliler, El Sadd Kulübünün bir restoranda verdiği yemeğe katıldı.

Yemeğin ardından yönetim kurulu üyesi Gökhan Saral ve davetliler, horon oynadı. El Sadd Kulübü yetkilileri de horonu görüntüleyerek, keyifle izlediler.

Trabzonspor Kulübü Başkanı Muharrem Usta, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, 3 gündür Katar'da bulunduklarını belirterek, "Burada El Sadd Kulübü yetkilileri bizi olağanüstü misafir ettiler. Dün de dostluk maçımızı yaptık. Trabzon'da stadımızın açılısına Katar emiri de gelmişti. Bizim için Katar-Türkiye dostluğu önemli. Bu dostluğun içerisine bir şey daha ilave etmek istiyoruz. Trabzonspor ile El Sadd'i kardeş kulüp ilan ediyoruz." dedi.

Usta, aralık ayında yine milli maçlar nedeniyle lige ara verileceğini dile getirerek, "El Sadd Kulübünü de onlara uygunsa Trabzon'a davet ediyoruz. Her şey için teşekkür ediyoruz. Trabzonspor ve Türkiye adına buraya sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz. Bu iş birliğinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." diye konuştu.

El Sadd Kulübü Üst Düzey Yöneticisi Turki Al Ali ise Trabzonspor'a teşekkür ederek, "Umarım Katar ziyaretinden keyif almışsınızdır. Trabzonspor ile El Sadd arasındaki bu dostluk umarız güzel yerlere devam eder." ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından iki kulüp yetkilileri, birbirlerine hediye takdim ettiler.

Trabzonspor, saat 17.00'de özel uçakla Trabzon'a dönecek.

TrabzonYerel Seçim Sonuçları

Trabzon Hava Durumu

12°CŞİMDİÇARŞAMBA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.