Gündem
12.07.2012 - 11:42 | Son Güncelleme: 12.07.2012-12:03

Trafikte rahatlama için arabalı vapur seferleri 24 saat yapılacak

Trafik yoğunluğuna çare olabilmesi için arabalı vapur seferleri artırıldı.

Sitene Ekle

Trafikte rahatlama için Arabalı vapur seferleri 24 saat kesintisiz yapılacak.

 İstanbul Deniz Otobüsleri'nin (İDO), Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım çalışmaları nedeniyle oluşan yoğun trafiği hafifletmek için Sirkeci-Harem hattı arabalı vapur seferleri yarın sabah 6'dan itibaren 24 saat hizmet vermeye başlayacak.

İDO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, köprü bakım çalışmaları nedeniyle zor günler geçiren İstanbullular’ın trafik sıkıntısı İDO’nun 24 saat işleyecek arabalı vapur seferleri ile hafifleyecek. İDO, yarın sabahtan itibaren Avrupa yakası ile Anadolu yakası arasındaki deniz otobüslerinin seferlerini de saat 24’e kadar sürdürecek. Köprüdeki trafiğin gece yarısından sonraya kadar yoğun olarak devam etmesi, araç sahiplerinin bir bölümünü Sirkeci-Harem hattına yönlendirdi ve 1 Temmuz’dan itibaren bu hattaki sefer sayısı günde 120’ye, taşınan araç sayısı ortalaması günde 12 bine, taşınan yolcu sayısı da günde 22 bine yükseldi.

-DÖRT ARABALI VAPUR DAHA EKLENDİ-

Sirkeci-Harem hattında 07.00-22.30 saatleri arasında sefer düzenleyen İDO, bu hafta başında İstanbul’da araç trafiğinde yaşanan artış sebebiyle Harem-Sirkeci hattına 4 arabalı vapur daha ekleyerek, seferlerini araç akışının bittiği saate kadar sürdürdü ve 9 Temmuz’da 00.20, 10 Temmuz’da 23.30’a kadar sefer düzenledi. Seferlerin başlangıç saatinin öne alınması, son sefer saatinin uzatılması ve seferler arasındaki 20 dakikalık ortalama bekleme süresinin kısaltılmasıyla bu hatta taşınan araç sayısı önceki gün 20 binin üzerine çıktı.

-İLK SEFER SABAH 6'DA BAŞLAYACAK-

İDO, Sirkeci-Harem hattındaki artan talep üzerine yarın sabah 6’da başlayacak ilk seferden itibaren köprüdeki bakım ve onarımın sona erdiği tarihe kadar 24 saat kesintisiz olarak sefer düzenleyecek. Böylece her gün köprüden geçmek zorunda olan İstanbullular’ın bir bölümünün trafik sıkıntısı biraz hafifleyecek.İDO araçsız yolcular için de sefer saatlerini uzattı. Avrupa yakasından Bostancı’ya gidecek olan yolcularda deniz otobüslerini 13 Temmuz Cuma tarihinden itibaren gece saat 24:00’e kadar kullanabilecek. Bostancı hattında çalışan deniz otobüslerinin son seferi saat 22’de yapılıyordu. Deniz otobüsleri sefer saatlerindeki bu düzenleme de köprü bakım ve onarım çalışmasının sonlanmasına kadar devam edecek. (ANKA)


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Bilgi YarışmasıKaradeniz Türkiye'nin neresindedir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
Evlenmek üzere olan erkeğe ne ad verilir?
©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX