Tekirdağ

Yerel Haber
06 Ekim 2017 - 17:58

Trakyaka'dan Ar-Ge Ve Katma Değerli Ürün Üretimine Destek

IHA

Trakya Kalkınma Ajansı (TRAKYAKA) destekleriyle bir firmanın hazırlayıp yürüttüğü "Yenilikçi İnce Kesme Taşlarında Seri Üretime Geçilmesi, Sürdürülebilir Ar-Ge ve Ür-Ge için Laboratuvar Altyapısının Kurulması" projesinin kapanış toplantısı yapıldı.
Çerkezköy OSB’de bulunan Egesan’a ait fabrikada yapılan toplantıya Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, Egesan A.Ş. Genel Müdürü Cemil Çaldağ ve davetliler katıldı.
Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin, "2016 yılı Mali Destek Programları kapsamında TRAKYAKA desteğiyle hayata geçirilen ‘Yenilikçi İnce Kesme Taşlarında Seri Üretime Geçilmesi, Sürdürülebilir Ar-Ge ve Ür-Ge için Laboratuvar Altyapısının Kurulması’ projesinin kapanış toplantısı vesilesi ile burada bugün sizlerle bir aradayız. Ajans olarak İktisadi Kalkınma Mali destek programları ile özel sektörde farklı alanlarda faaliyet gösteren firmalarımıza destek sağlıyoruz.Verdiğimiz destek neticesinde Egesan A.Ş’nin üretim kapasitesini artıracak makine alımı ve laboratuar kurulumu gerçekleştirildi. Yapılan yatırım ile firmanın üretim kapasitesinde artış sağlanarak katma değeri yüksek ürünler üretildi. Projenin gerçekleşmesinde emeği geçenleri kutlar, projenin hayırlara vesile olmasını temenni ederim" dedi.
Şahin ayrıca, "Proje ile döner sistemli pres üretim hattı oluşturuldu, dolayısıyla yeni makine alımı ile firmanın üretim kapasitesinde artış sağlandı. Ayrıca proje kapsamında alınan laboratuvar cihazları ile işletmede üretilen ürünlerin laboratuvar analizleri kolaylıkla yapılabiliyor. Uygulama süresi 9 ay süren projede 947 bin 470’lik toplam bütçesin yüzde 50’lik dilimini oluşturan 473 bin 735’lik kısmı TRAKYAKA tarafından karşılandı" ifadelerini kulandı.

TekirdağYerel Seçim Sonuçları

Tekirdağ Hava Durumu

16°CŞİMDİCUMA
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.