Trump anlaşılabilir, Bill Cosby hak etti ama Jennifer Lopez'den ne istediniz?

Jennifer Lopez'in Walk of Fame, yani Şöhret Yolu'ndaki yıldızı saldırıya uğradı fakat sebebi bilinmiyor. Donald Trump ve Bill Cosby'nin yıldızları da saldırıya uğramıştı ama Trump, karşıtları olan bir siyasetçi olduğu için; Bill Cosby ise onlarca taciz suçlamasından hüküm giydiği için bu tepkiyle karşılaşmıştı. Peki bu JLO size ne etti kardeşim? Spreyi sıkmışlar bir de ismi karalamışlar. Spreyi sıktınız bari ismi karalamayın. İsmi karalamamış olsalar hani...

Trump anlaşılabilir, Bill Cosby hak etti ama Jennifer Lopez'den ne istediniz?

Bir tepki çeşidi

Bir tepki çeşidi

1960 yılından beri Hollywood Bulvarı'ndaki Şöhret Yolu'na tanınmış isimlerin yıldızları yapılıyor. Yıldızın içinde ismi yazan ünlüler için bu durum oldukça prestijli ve önemli.Bu yüzden yıldızı olan bir ünlüye kıl olduysanız kendisine ulaşmak pek mümkün olmadığı için kaldırımdaki yıldızına zarar veriyorsunuz. Bir nevi dart tahtasına sevilmeyen kişinin suretini bastırmak, bez bebek iğnelemek, vesikalık yakmak gibi bir tepki. Jennifer Lopez'e yapılan da bu.

Trump'ın yıldızının başına gelmeyen kalmadı

Trump'ın yıldızının başına gelmeyen kalmadı

Donald Trump'ın Şöhret Yolu'ndaki yıldızının hayatı kaymış durumda. Bir sembolün başına ne gelebilecekse hepsi geldi. Trump'ın tutuklanmasını isteyenler tarafından bir kez demir parmaklıklarla çevrilen, bir kez de etrafına minyatür hapishane inşa edilen yıldız, dünyanın en şanssız yıldızı.

Her seferinde yenilenen yıldızın başına son gelen olay ise, kaldırımın o kısmının tamamen kırılması oldu. Saldırganları gözaltına alındıktan sonra akıbetleri ne oluyor bilemiyoruz fakat özellikle yaşanan son olayın ardından her seferinde bu saldırılarla uğraşmak yerine Trump'ın yıldızının tamamen kaldırılması gündeme gelmişti. Ama geleneğin bozulmaması için bu fikir kabul edilmedi.

Bill Cosby'yi nasıl savunabiliriz ki?

Bill Cosby'yi nasıl savunabiliriz ki?

Yıldızına saldırı gerçekleşen bir diğer ünlü de Bill Cosby. Kendisi taciz ve tecavüz davaları nedeniyle hapiste. Yediği haltların haddi hesabı yok. Çok fazla tanık, çok fazla olay ve çok fazla Cosby rezilliği var. Bu nedenle kaldırımdaki yıldızına saldırılması, gösterilecek tepkilerin en hafifi.

Aslında gelenek melenek dinlemeyip yüz kızartıcı suç işleyenlerin yıldızını kaydırmak lazım. Prestij sizin neyinize?

Jennifer Lopez'e neden saldırılır?

Jennifer Lopez'e neden saldırılır?

Jennifer Lopez nihayetinde kendi halinde bir sanatçı. Trump gibi sağa sola çatıp nefret kazanmaz, Cosby gibi sapık olduğunu da tahmin etmiyoruz. Hatta yardımsever, sosyal sorumluluk projelerinden desteğini esirgemeyen, çoluk çocuğa karışmış 50 yaşında başarılı bir sanatçı.


 

Lopez'e saldırmak için ya Porto Riko asıllı insanları sevmiyor olmak, ya büyük kalça düşmanı olmak ya da çılgın bir Ziynet Sali fanı olmak gerekiyor.

turcel.orman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak