Cumartesi

06.05.2017 - 02:30

Trump’ı neler bekliyor?

Bu yaz ABD Başkanı Donald Trump’ı çok sıcak bir gündem bekliyor. Trump’ın ülke güvenliğini öne çıkaracağı öngörülüyor

Sitene Ekle
Astroloji  |  R.Hakan Kırkoğlu pembenar@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Geçtiğimiz yıl başta Amerika’yı ve tüm dünyayı şaşırtarak ABD başkanı seçilen Donald Trump’ı önümüzdeki dönemde neler bekliyor olabilir? Haziran doğumlu Trump için yıllık öngörümde bulunmanın tam zamanı. Zira yeni yaşının etkilerini doğum gününden üç ay öncesinde fark etmeye başlayabiliriz. 

Donald Trump 2017-18 döneminde ağırlıklı olarak 12. ev temalarını yaşayacak. Astrolojik açıdan bu ev hiç de sevilmeyen bir evdir; belalar, gizli düşmanlıklar ve kayıp getiren temalarla yakından ilgilidir. Trump’ın bu konularda fazlasıyla hassas olduğu görülmekte, nitekim haritasında bu evde Yengeç burcunda üç gezegen (Satürn, Merkür ve Venüs) bulunuyor. Bu ev aynı zamanda kontrol dışı gelişmeler, teslim alınma ve en iyi olasılıkla bekleme ya da hapsedilmekle ilgilidir. 12. evi her zaman anne karnında olmaya benzetirim. Henüz tam hazır ve net olmamış koşullar, kişinin özgürlüğünü elinden alan durumlar bu evle ilişkilidir.

Mars’ın etkisi

Bu evde Yengeç burcunun olması ise ailevi konuların, güvenlik ve hassasiyet içeren koşulların dikkat çekici olabileceğini hatırlatıyor. Belki de bu dönemde, ailesinden ve yakın çevresinden kaynaklanan durumlar başına daha çok sıkıntı çıkarabilir yahut ülke güvenliğine ilişkin gizli koşullar daha çok hassasiyet de yaratacak olabilir.

Bu evdeki Satürn özellikle devlete, sorumluluklara, kurallara ve yasalara ait gelişmelerin ağır basacağını açıklıyor. Bu nedenle, yeni dönemde Trump üzerindeki sınırlamalar, engeller ve geciktirici koşullar çok daha belirgin hale gelebilir. Bunun yanı sıra CIA gibi istihbarat örgütlerinin faaliyetleri de ağırlık kazanabilir. Yine bu evdeki Merkür ve Venüs, gerek gençlerle ve kadınlarla ilgili gelişmelerin, gerekse sarf ettiği sözlerin ve anlaşmaların ayrı bir hassasiyet ya da bazı yanlışlıklar, karışıklıklar içerebileceğini gösteriyor.

Trump’ın yıllık haritasında Yengeç burcu en tepe noktaya yerleşmekte ve bu evde aynı zamanda savaş ve mücadele gezegeni Mars görülmekte. Bu durumda gerek kendi güvenliği gerekse ülkenin güvenlik konularına ait durumların büyük bir önem kazanacağı anlaşılıyor. Trump’ın ülke güvenliğini gündeminin en tepesine koyacağını görülüyor. Son aylarda Kuzey Kore ile temas ve ortaya çıkan tehdit edici unsurların bu dönemde hız kazanarak ilerleyeceği anlaşılıyor. Özellikle Yengeç burcu dönemi olan 22 Haziran-23 Temmuz arasında bu konuların iyice önem kazanacağını söyleyebiliriz.

Kısıtlayıcı koşullar

Trump’ın yıllık haritasında 3. evde Yay burcunda duran Satürn, Güneş’inin de karşısından geçiyor. Dolayısıyla, bu dönemde uluslararası alanda destek kazanmak bir yana, daha çok engel, düşmanlık ve bekletici, onu alıkoyan, kısıtlayan koşullar içerisinde. Seçim kampanyası sürecinde, Rusya ile temasın getirdiği soru işaretleri ve sorgulamalar 2017-18 döneminde sakıncalı sonuçlara da yol açabilir.

Her durumda, bu dönemde ABD’nin de oldukça yorucu ve zor koşullar içerisinde olduğunu görüyoruz. Zira, bu yıl 21 Ağustos’ta Aslan burcunda gerçekleşecek olan tam Güneş tutulması bir yandan savaş gezegeni Mars’la birleşirken, diğer yandan da tutulma gölgesi bir baştan bir başa Amerika’nın tam üzerinden geçiyor. Böyle bir durum tüm Amerikan halkını ilgilendirebilecek başkana, lidere ait bir durumun (Aslan) gündemde büyük bir yer tutabileceğini gösteriyor.

Diğer yandan, Trump’ın yıllık haritasında yükselen burçta duran Jüpiter’in bir ölçüde destekleyici olduğunu görüyoruz ancak bu destek söz konusu sıkıntıları ne oranda hafifletebilir, bunu birlikte göreceğiz.

©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.