Dünya
19.06.2017 - 02:09 | Son Güncelleme: 19.06.2017-2:10

Trump'ın avukatından FBI açıklaması

ABD Başkanı Donald Trump'ın avukatlarından Jay  Sekulow, müvekkilinin FBI tarafından soruşturulduğuna ilişkin tweetiyle ilgili  olarak, "O tweet, 5 isimsiz kaynağa dayandırılan Washington Post haberine verilen  bir cevaptı. O haberi teyit değildi." dedi.

Sitene Ekle

AA

Amerikan CNN televizyonuna konuşan Sekulow, Trump'ın geçen hafta  soruşturulduğuna ilişkin tweetinin kendisi hakkında FBI tarafından açılmış  soruşturmayı teyit etmek olmadığını söyledi.

Sekulow, "O tweet, 5 isimsiz kaynağa dayandırılan Washington Post  haberine verilen bir cevaptı. O haberi teyit değildi." değerlendirmesinde  bulundu.

Trump'ın tweetinin bir soruşturmanın varlığını teyit eder nitelikte  olduğuna yönelik soru üzerine de Sekulow, şu cevabı verdi:

"Twitter'da hepimizin de bildiği üzere sınırlamalar var. Başkan'ın  cevabı, ilişkili olduğu Washington Post'un haberine karşılıktı. Bir tweette  söylemek istediği her şeyi ifade edemez. Bu kadar, basit bir açıklaması var."

  Washington Post, isimsiz kaynaklara dayandırdığı haberinde Rusya  soruşturmasını yürüten Özel Yetkili Savcı Robert Mueller’in, eski FBI Direktörü  James Comey'i kovmasına ilişkin Trump'ı da soruşturduğunu yazmıştı.

Bunun üzerine Trump da Twitter hesabından, "FBI Direktörü'nü kovmamı  isteyen adam tarafından soruşturuluyorum. Cadı avı." şeklinde tweet atmıştı.

  


Etiketler: ABD, FBI, Rusya, Trump, Twitter, Washington
Bilgi Yarışması12 Eylül darbesi hangi yılda olmuştur?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Mecburi" sözcüğünün karşıt anlamlısı nedir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.