12.10.2017 01:01 | Son Güncelleme:
AA

Trump'tan İç Güvenlik Bakanlığı için kadın aday

ABD Başkanı  Trump, Özel Kalem Müdürü Kelly'nin yardımcısı Nielsen'i İç Güvenlik Bakanlığına  aday gösterdi

ABD Başkanı Donald Trump, Özel Kalem Müdürü John  Kelly'nin yardımcılığını yapan Kirstjen Nielsen'i (45) İç Güvenlik Bakanlığına  aday gösterdiğini açıkladı. 

Beyaz Saray'dan konuyla ilgili yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklamada Nielsen'in iç güvenlikle ilgili konularda oldukça geniş bir  birikime sahip olduğu ve bakanlığı çok iyi tanıdığına işaret edildi. Ayrıca  Nielsen'in, İç Güvenlik Bakanlığı bünyesinde iki ayrı yönetim döneminde görev  yaptıktan sonra bu bakanlığa aday gösterilen ilk kişi olduğuna da dikkat çekildi.

Nielsen'in Trump yönetiminden önce 43. ABD Başkanı George W. Bush  döneminde bakanlığın birçok kademesinde uzun süre hizmet ettiği not edilirken,  Kongre bünyesinde aldığı görevlere de yer verildi.

Aynı zamanda George Washington Üniversitesinin İç ve Siber Güvenlik  Merkezinde de dersler veren Nielsen, son dönemde öne çıkan en başarılı kadın  bürokratlardan biri olarak gösteriliyor.

Nielsen'in bakanlık koltuğuna oturabilmesi için Kongredeki onay  sürecinden geçmesi gerekiyor.

Trump'ın ocak ayında göreve gelmesinden sonra İç Güvenlik Bakanı olan  Kelly'nin yardımcısı olarak bakanlıkta göreve başlayan Nielsen, Kelly ile  birlikte temmuz ayında Beyaz Saray'a geçiş yapmıştı. Trump, eski özel kalem  müdürü Reince Priebus'un görevine son vermesinin ardından dönemin İç Güvenlik  Bakanı ve emekli asker Kelly'yi bu göreve getirmişti.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0