Gündem
31.01.2013 - 10:09 | Son Güncelleme: 31.01.2013-10:14

TSK 3500 lira maaşla uzman çavuş arıyor

Kara Kuvvetleri Komutanlığı, 2013 yılı uzman çavuş ihtiyacını karşılamak üzere verdiği ilanda maaşların 2100 ile 3500 arasında değiştiğini ve daha da iyileştirilmesine yönelik çalışmaların devam ettiğini bildirdi.

Sitene Ekle

İşte Kara Kuvvetleri Komutanlığı'ndan yapılan duyuru;

Kara Kuvvetleri Komutanlığının 2013 yılı uzman çavuş ihtiyacını karşılamak amacıyla personel temin edilecektir. Ön başvurular 01 Ocak 2013 tarihinden itibaren www.kkk.tsk.tr genel ağ (internet) adresinden çevrimiçi (online) başvuru formu doldurularak yapılmaktadır. Başvuru koşulları ve adaylarda aranan nitelikleri içeren başvuru kılavuzu aynı genel ağ (internet) adresinde yayımlanmıştır.

 Adayların tüm sınavları (Yazılı sınav, ön sağlık, fiziki kabiliyet testi ve mülakat) bir gün içerisinde tamamlanmaktadır.

 Uzman Erbaş Özlük Hakları:

 Son yıllarda uzman erbaşların özlük haklarında önemli iyileştirmeler yapılmıştır. Bu kapsamda;

 Mevcut uzman erbaş maaşları:

Komando Uzman Erbaşlar için: 3.500 TL’nin üzerinde,

Diğer Uzman Erbaşlar için: 2100 TL’nin üzerindedir.

Bu rakamlara eş ve çocuk yardımı dâhil edilmemiştir. Uzman erbaş maaşlarının daha da iyileştirilmesine yönelik çalışmalar devam etmektedir.

 

 1. Yaş sınırı nedeniyle Silahlı Kuvvetlerden ayrılacak olan uzman erbaşlardan; istekli olanların Milli Savunma Bakanlığı, MSB ANT Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri kadrolarında emekli aylığına hak kazandıkları tarihe kadar Devlet Memuru olarak istihdam edilmelerine imkân sağlanmıştır.

 

 1. Özlük hakları ile ilgili olarak devam eden diğer çalışmalar:

 

 1. İç güvenlik bölgelerindeki görev sürelerinin düşürülmesi,

 

 1. Uzman erbaşların öğrenim düzeyleri dikkate alınarak, ilerleyebilecekleri derece ve kademelerin yeniden düzenlenmesi maksadıyla, 926 sayılı TSK Personel Kanunu ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nda değişiklik yapılması,

 

 1. 926 sayılı TSK Personel Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile fazla mesai ücretinin ödenmesi,

 

 1. 926 sayılı TSK Personel Kanunu ve 3269 sayılı Uzman Erbaş Kanunu’nda yapılacak değişiklik ile uzman erbaşlara, astsubaylara verilen ek göstergelerin 2/3’ünün verilmesi ve derecelerine göre Silahlı Kuvvetler Hizmet Tazminatının ödenmesi,

 

 1. Üç ay ve daha fazla uzun süreli istirahat alan uzman erbaşların ilişiklerinin kesilmemesine yönelik mevzuat çalışmalarıdır.

 

 


100.000$ Sanal Para ve Eğitim Rehberi ile Forex’i Ücretsiz Öğrenin! 2017 Yılı 2.Çeyrek Kâr/Zarar Oranı: %29 / %71


Etiketler: KKK, TSK, uzman çavuş,
Bilgi YarışmasıHangisi bir Türk müziği makâmıdır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
  Türkiye çöl olmasın sloganı hangi vakıfa aittir?
  ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
  İlginizi ÇekebilirX