Dünya
30.01.2014 - 02:30 | Son Güncelleme: 30.01.2014-15:42

TSK, IŞİD konvoyunu vurdu

Suriye’deki IŞİD ve Özgür Suriye Ordusu arasındaki çatışmalar sırasında bir havan mermisi Türkiye sınırına düştü. TSK’da IŞİD konvoyuna ateş açtı

Sitene Ekle

ANKARA Milliyet

Türk Silahlı Kuvvetleri’ne bağlı hudut birlikleri tarafından El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti (IŞİD)örgütü konvoyuna ateş açıldı. Alınan bilgilere göre, konvoyda bulunan bir pikap, bir kamyon ve bir otobüs tahrip edildi.
NTV’nin aldığı bilgilere göre önceki gün öğle saatlerinde El Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti örgütü ile Özgür Suriye Ordusu arasında çıkan çatışmalar sırasında bir havan mermisi Türkiye sınırına düştü.

TSK karşılık verdi
Bunun üzerine Kilis Elbeyli’de bulunan Çobanbey Hudut Karakolu bölgesinden harekete geçen TSK unsurları tanklar ve Fırtına obüsleriyle merminin düştüğü değerlendirilen bölgeye misliyle karşılık verdi.
Yapılan istihbari çalışmalar neticesinde konvoydaki pikap, kamyon ve otobüsün tahrip edildiği anlaşıldı.
TSK unsurlarının daha önce 3 kez daha Irak Şam İslam Devleti mevzilerini tahrip ettiği bildirildi.
TSK unsurları 15 Ekim 2013 günü Azaz/Parsa Dağı’ndaki Irak Şam İslam Devleti Örgütü’ne ait mevziilere iki adet Fırtına obüsüyle 4 atış yapılarak karşılık vermiş, 8 Ocak günü ise iki kez Irak Şam İslam Devleti Örgütü mevzilerine ateş açılmıştı.

Video için tıklayın


Bilgi YarışmasıArgoda 'yok' anlamına gelen sözcük hangisidir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    "Ellerine Sağlık" diyen sanatçımız kimdir?
    ©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.