Tuba Büyüküstün nazara gelmemek için mi rüküş giyiniyor?

Kadınların şık-rüküş çekişmesine saygı duymak lazım. 'Gömlek-pantolon' kombini yapan erkeklere anlamsız gelen bu durum kadınlar açısından hayati önem taşıyor. Bazı kadınlar şık, bazıları da rüküş bulunuyor. Sosyal medyanın dilinde bu ara Tuba Büyüküstün var. Demet Akalın'ın epey Molatik olduğu Tuba Büyüküstün, gerçekten şık mı yoksa rüküş mü?

Tuba Büyüküstün nazara gelmemek için mi rüküş giyiniyor?

Büyüküstün'ün kıyafetine Molatik oldu

Büyüküstün'ün kıyafetine Molatik oldu

Uluslararası Emmy Ödülleri geçtiğimiz günlerde düzenlendi. Ve bu ödül törenine Tuba Büyüküstün de katıldı. Büyüküstün kameralara poz verdi, fotoğraflarını haber ajansları geçti. Doğal olarak bütün gözler ona çevrildi.

Demet Akalın da işte o 'gözler'den biriydi. Akalın, Tuba Büyüküstün'ün kıyafetine acayip Molatik oldu.

"Bana rüküş diyorsunuz ama..."

"Bana rüküş diyorsunuz ama..."

Düzenli aralıklarla 'rüküş' bulunan, hatta kimilerince Türkiye'nin en rüküş kadını bile ilan edilen Akalın, "Bana rüküş diyorsunuz ama benden de rüküşleri var"lık bir açıklama yaptı.

Büyüküstün'ün fotoğrafını paylaşan Akalın, "Bana rukus diyenler bu kiliga bu takiya bu saca basa ne der acaba? Kız narzara gelmemmk icin beni cirkinlesdrin dio bence" dedi.

Demet Akalın'ın yazılı Türkçesi bizim Türkçemizden biraz farklı olduğu için anlamayanlar olabilir, o yüzden çeviri yapmak istiyorum.

Akalın, "Bana rüküş diyenler bu kılığa, takıya, saça başa ne der acaba? Kız nazara gelmemek için beni çirkinleştirin diyor bence" dedi.

Ne aşırı rüküş ne de çok şık

Ne aşırı rüküş ne de çok şık

Tuba Büyüküstün'ün çoğu zaman enteresan seçimler yaptığı ortada. Stil konusunda Tuba Büyüküstün bir türlü 'şık' olamadı.


Büyüküstün'ün, Akalın'dan daha şık olduğu ortada olsa da, doğal güzelliğine yakışan bir stil zevki olduğunu da düşünmüyorum. Aşırı rüküş değil ama şık da değil.

Demet Akalın'ın 'nazar' teorisi

Demet Akalın'ın 'nazar' teorisi

Akalın'ın ortaya attığı "Nazara gelmemek için çirkinleştirin diyor adeta" teorisi ise enteresan. Hatta komik, saçma ve garip. 

Tuba Büyüküstün gerçekten nazardan korkuyor ve sırf bu yüzden aşırı şık olmaktan imtina ediyor olabilir mi?

Sanmıyorum. Bence Demet Akalın -en kibar tabirle- biraz fazla detaycı düşünüyor olabilir. Bu daha mümkün.

"Çok güzelsin"i mi duymak istiyor?

"Çok güzelsin"i mi duymak istiyor?

Güzelliği herkes tarafından kabul görmüş bir isim "Çok güzelsin" lafını duymak için kötü ya da sıradan giyiniyor olabilir mi? 'Nazar' teorisinden ziyade 'Çok güzelsin' lafına açlık, ihtiyaç daha mümkün...

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr
 

Bu makaleye ifade bırak