Tuba Ünsal dört erkek arkadaşıyla boşanma partisi düzenleyemez mi?

Tuba Ünsal ve Mirgün Cabas'ın 5 yıllık evliliklerini geçtiğimiz ay sonlandırdıklarını okumuştuk. Mirgün Cabas'la evliliğinden Civan Mert Cabas adlı bir çocuğu olan Tuba Ünsal'ın sosyal medya paylaşımı nedense 'ortalığı karıştırdı'. Peki sıkılmadık mı ünlü kadınlar hakkında çeşitli imalarda bulunmaktan? Sıkılmadık mı kadın-erkek ayrımından?

Tuba Ünsal dört erkek arkadaşıyla boşanma partisi düzenleyemez mi?

Ünlü ve güzel bir kadın

Tuba Ünsal ünlü bir kadın. Ne yapmış? Yunanistan'ın Mikonos adasına gitmiş. Eğlenmiş. Haberlere konu olmuş. Instagram'dan fotoğraf paylaşmış. Fotoğraf karesinde bir adet Tuba Ünsal ile dört adet erkek arkadaşı var. Hemen başlamış dedikodular. "Aaa"lar, "Şok şok şok"lar... Çünkü neden? Çünkü Tuba Ünsal ünlü bir kadın. Çünkü Tuba Ünsal güzel bir kadın.

Peki ya erkek olsaydı?

Tuba Ünsal'ın yerinde bir erkek olsaydı. Atalım kafadan, Tuğrul Ünsal olsaydı adı mesela. Yine Yunanistan'a gitseydi. Yine eğlenseydi. Ve yine fotoğraf çektirseydi. Ama fotoğraf karesinde dört erkek yerine dört kadın olsaydı. 4 kadın 1 Tuğrul Ünsal olsaydı. Yine haberlere yansıdığı gibi 'boşanmanın acısını çabuk atlattı' durumu olacak. Ama ortalığı bu kadar sallamayacaktı.

 

 

"Erkektir, yapar"dan sıkılmadık mı?

"Erkektir, yapar" kafasından ne zaman çıkacağız? Bana sorarsanız hiçbir zaman. Kadınları ötekileştirmenin ne büyük bir yanlış olduğunun o kadar farkında değiliz ki, kadın-erkek eşitsizliği konularına karşı hassasiyet gösteren kadınlar ya da erkekler bile ötekileştiriliyor. Halbuki tam tersi olması gerekiyor. Bir yerde adaletsizlik varsa itinayla çözülmesi lazım.

Tabii ki gülebilir

Dünya, erkeklerin kadınları cinsel bir meta olarak görmediği noktada güzelleşecek. Erkek hormonu, erkek içgüdüsü işin kamufle kısmı. Bahane kısmı. Kadınların ötekileştirilmesinden ciddi anlamda rahatsızlık duyan 1 erkek bile olsa, dünya üzerinde kâr, kârdır. Tuba Ünsal, dört erkek arkadaşıyla boşanma partisi düzenleyebilir, eğlenebilir, gülebilir. Hatta 10 kişilik arkadaş tayfasıyla da gülebilir ve bütün arkadaşları da sadece erkeklerden oluşabilir. Size ne? Bize ne?

 

 

Sıkılmadık mı?

Konuya fesat yaklaşananın içi fesattır. Tuba Ünsal'ı kıskanmayalım kadınlar. Tuba Ünsal'ı hafife almayalım erkekler. 21'inci yüzyıldayız. Teknoloji, video çağındayız. Herkes ünlü olabilir ve herkesin hayatı kendine. Artık bu eski 'ooooooo' ve/veya 'aaaaaa' diye her şeyi yargılayan kafalarından sıkılmadık mı cidden?

 

twitter.com/mayksisman
instagram.com/mayksisman
youtube.com/mayksisman
can.sisman@milliyet.com.tr


 

 

Bu makaleye ifade bırak