Gaziantep

Yerel Haber
10 Nisan 2014 - 14:23

TÜBİTAK İŞBİRLİĞİYLE BİLİM FUARI

Şehitkâmil ilçesinde bulunan Karacaoğlan Ortaokulu'nda Matematik Öğretmeni Gökçe Yıldırım’ın danışmanlığında TÜBİTAK destekli bilim fuarı açıldı.

IHA

Fuarda okul öğrencilerinin hazırladığı 28 proje görücüye çıktı. Fuarın açılışına Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Şehitkâmil İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı, İl Millî Eğitim Şube Müdürü Zekiye Canan Erdem Aslan, Şehitkâmil İlçe Millî Eğitim Şube Müdürü Cüneyt Çulcu, öğrenciler, veliler, çevre okullardan idareci ve öğretmenler katıldı.
Serginin açılışında konuşan Okul Müdürü Kâzım Şık, bu çalışmalarının amacının öğrencilerin küçük yaşlardan itibaren bilimsel araştırma tekniklerine uygun olarak araştırmalar yapmasını ve yeni buluşlara imza atmasını sağlamak olduğunu söyledi. Bilim Fuarının 8-11 Nisan 2014 tarihleri arasında açık olacağını ifade eden Kâzım Şık bu fuarda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.


Konuşmaların ardından Şehitkâmil Kaymakamı Mehmet Aydın, Millî Eğitim Müdürü Mehmet Yağcı ve diğer katılımcılar tarafından kurdele kesildi ve fuar gezildi.

GaziantepYerel Seçim Sonuçları

Gaziantep Hava Durumu

17°CŞİMDİPAZAR
©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.