02.01.2018 10:09 | Son Güncelleme:

Tüm dünyada satış rekorları kıran kitap Türkiye’de!

Satışa çıktığı günden itibaren 33 haftadır 3 milyonun üstünde satışla Amerika’nın en çok okunan unvanını uzak ara elinde bulunduran kitap burada da okurların büyük beğenisini kazandı.

Satışa çıktığı günden itibaren 33 haftadır 3 milyonun üstünde satışla Amerika’nın en çok okunan unvanını uzak ara elinde bulunduran kitap burada da okurların büyük beğenisini kazandı.

Kitapta yazar çok basit ve eğlenceli bir dille hayatta mutlu anlar olduğu gibi mutsuz anların da olduğunu, bunları inkar etmenin ya da görmezden gelmenin insanın kendisine yaptığı en büyük sahtekarlık olduğunu anlatıyor. Ama verdiği başka bir önemli mesaj var burada:

“Her şeyi iyi tarafından görmek” gibi bir şey iyi gibi görünse de, gerçek şu ki hayat bazen berbattır ve yapabileceğiniz en sağlıklı şey de bunu kabul etmektir. Negatif duyguları inkâr etmek daha derin ve daha uzun ömürlü negatif duygulara ve duygusal bozukluğa neden olur. Sürekli pozitif olmak hayatın sorunları için geçerli bir çözüm değil, bir inkâr biçimidir. Doğru değerleri seçerseniz, bu sorunlar size zindelik, kuvvet ve şevk verir. Dedemin zamanına dönersek, kendini çok kötü hissettiğinde şöyle düşünürdü, “Bugün berbat bir günümdeyim. Ama n’apalım hayat böyle, ben samanları havalandırmaya devam etmeliyim.” Ama ya şimdi? Şimdi beş dakikalığına bile kendinizi çok kötü hissetseniz son derece mutlu ve harika hayatları varmış gibi sunan insanların sosyal medyada 350 fotoğrafıyla bombardıman ediliyorsunuz, bu durumda hatanın sizde olduğunu hissetmemeniz imkânsız kuşkusuz.“

Ünlü Futbolcu Arda Turan Kafaya Takmama Sanatını öğreniyor

Geçtiğimiz hafta İspanya'dan ülkemize dönen Arda Turan, ayağının tozuyla 25 dk oynadığı ilk maçında gol atmıştı.
Başakşehir'e transfer olduğu için özellikle bir kısım Galatasaray taraftarının tepkisini çeken futbolcu, yapılan eleştirilere kulaklarını kapatıp sadece futboluna odaklanmaya kararlı.

Ünlü futbolcu bu kararı doğrultusunda şu anda okuduğu kitabı dün akşam Instagram hesabının hikaye kısmında paylaştı.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0