Gündem
28.10.2011 - 10:57 | Son Güncelleme: 28.10.2011-12:35

Tüm illerde yarın yapılacak 29 Ekim geçit törenleri iptal edildi...

Kadıköy Belediyesi ise yarın akşam Bağdat Caddesi'nde yapılacak Fener Alayı'nın iptal edilmediğini duyurdu. Belediye, şehitleri anmak için siyah giysiler giyileceğini ve derpem kurbanlarının da anılacağını duyurdu.

Sitene Ekle

Pınar ÇITAK KOYGUN -Özgür ARSLAN / İSTANBUL DHA

 

 

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle yarın yapılacak geçit törenleri, tüm illerde Başbakanlık genelgesiyle iptal edildi.


Van depremi nedeniyle alınan karar gereği, bugün öğlen yapılacak çelenk koyma ve yarın sabah vilayetlerde yapılacak tebrikat törenleri dışındaki, resmi geçit dahil tüm etkinlikler iptal edildi.

VALİ MUTLU: RESMİ GEÇİT TÖRENİ VE RESEPSİYON PROGRAMLARI İPTAL EDİLMİŞTİR

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde düzenlenen "İstanbul Valiliği AB'ye Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu 2011 yılı 3. Toplantısı ve Avrupa Farkındalığı İstanbul'da Şekilleniyor Proje Döngüsü Eğitim Sertifika Töreni" sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vali Mutlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla her yıl düzenlenen resmi geçit törenlerinin iptal edildiğini söyledi.

"VATAN CADDESİNDEKİ GEÇİŞ TÖRENİ

Vali Mutlu, "Cumhuriyetimizin 88. yılı programı çerçevesinde tertip edilecek olan Vatan Caddesi'ndeki geçit töreni ve akşamındaki yapılacak olan resepsiyon Van'da hayatını yitirmiş olan vatandaşlarımızın milletçe paylaştığımızı bugünlerde Cumhurbaşkanlığımızın Başbakanlığımızın bu konuyla ilgili aldığı kararlar ve genelgeler doğrultusunda iptal edildi. Bugün saat 13.00'te Taksim Meydanı'nda yapılacak olan çelenk sunma törenimiz ve yarın sabah İstanbul Valiliği'nde tebriklerin kabulüyle ilgili program içerisinde yer alan faaliyetlerimiz icra edilecek. Ancak bunun dışında ifade ettiğim gibi resmi geçit töreni ve resepsiyon programları iptal edilmiştir. Kamuoyuyla bir basın açıklaması yapaak duyurmuştuk ama sizin vesilenizle bunu paylaşmayı yararlı görüyorum. Bu vesileyle Van'daki acı afette hayatını kaybetmiş olan vatandaşlarımıza rahmet ve milletimize başsağlığı dileklerimizi bir kez daha paylaşmak istiyorum " dedi. Vali Mutlu, kısa sürede bu acının atlatılmasını temenni ettiğini de söyledi.


 


Etiketler: Bağdat Caddesi
Bilgi YarışmasıHangi ilimiz Marmara Bölgesinde yer almaktadır?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
En Çok Konuşulan Haberler
    İstanbul, Osmanlı İmparatorluğunun kaçıncı başkentidir?
    ©Copyright 2017 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
    İlginizi ÇekebilirX