13.02.2018 - 13:13 | Son Güncelleme: 13.02.2018-13:14 A-A+

Tuncay Şanlı: Eve gidince korkuyorum!

Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu, Türkiye’nin ilk interaktif talk show programı 'Hadi Be'nin konuğu, eski milli dutbolcu Tuncay Şanlı oldu.

Tuncay Şanlı: Eve gidince korkuyorum!

"SAHALARA DÖNMEK İSTİYORUM"

Bir dönem A Milli Futbol Takımı’nda Fatih Terim’in yardımcılığını yapan, ardından Sakaryaspor’un teknik direktörlüğünü üstlenen, şimdilerde ise futbol yorumculuğu yapan Tuncay Şanlı, sahalara dönmek istediğini açıkladı: Fatih Hoca’nın yanında Federasyon'da devam ederken, Sakaryaspor’un teknik adamlığına geçtim. Çok hızlı bir süreç oldu. Bir anda kendimi tekrardan sahalarda buldum. Daha sonra yorumculuk teklifi geldi. Çok isteyerek yaptığım bir şey değil açıkçası. Çünkü saha beni daha çok heyecanlandırıyor ve sahada olmak istiyorum. Tabii onun da bir planlaması olacak. Biraz hızlı başlamıştım. Şimdi daha kontrollü, daha araştırarak, daha bilgili bir şekilde sahaya dönmek istiyorum.

"YAYINDA SABİT DURAMIYORUM"

Eski futbolcu, “Yorumculuğun en çok hangi yanı seni zorladı?” sorusuna, "Ben böyle sabit oturamıyorum, sıkılıyorum. Bazen ayakta oluyoruz, ayaktayken de sallanıyorum sürekli. Sandalyede de dönüyorum sürekli kameranın beni çekmediği yerde ya da ayağa kalkıyorum. Sabit durmak beni daraltıyor" yanıtını verdi.

"FUTBOLA DOYAMADIM, BIRAKMAK İSTEMEZDİM"

Şanlı, “Futbolu bıraktığına pişman mısın?” sorusunu, "Açıkçası doyamadım. Geçen halı sahaya maça gittim. Bir anda ‘Ben niye bıraktım’ dedim. Bırakmak istemezdim ama şartlar sizi ister istemez oraya götürüyor. 40’a kadar oynamak istiyordum. Ama futbol böyle bir şey, sizi başka bir yola da sürükleyebiliyor" şeklinde cevapladı.

"EVLENMEK İSTİYORUM AMA OLMUYOR"

Eski futbolcu, neden evlenmediği sorulunca şöyle dedi:
Evlilik güzel bir şey. Ben de evlenmek istiyorum ama olmuyor. Annem de çok baskı yapıyor. Benim futbolda pres’im vardır ya, annemin de bana baskısı var. Eve gidince korkuyorum o yüzden. Torun da istiyor. Beş tane yeğenim var ama onlar büyüdü artık, o yüzden yırtamıyorum.

"BİRİNİ BULMAK, GÜVENMEK KOLAY DEĞİL"

Yoğun tempoda çalışırken evlenecek birini bulmanın zor olduğunu belirten Tuncay Şanlı, "Sürekli aktifsiniz, sürekli bir koşturmaca var. Birini bulmak, güvenmek, vakit geçirmek çok kolay bir şey değil. Bırakın sevgiliyi, arkadaş bulmak bile bazen zor oluyor. Bulduğunuzda da zaten kaçırmıyorsunuz. Biraz da piyango gibi düşünün" ifadelerini kullandı.

FENERBAHÇE TEKNİK DİREKTÖRÜ OLUR MU?

“Bir gün seni Fenerbahçe teknik direktörü olarak görme ihtimalimiz nedir?” sorusu üzerine eski futbolcu, “Onu zaman gösterecek ama sadece teknik adam değil, o camianın içinde bir yerde olmak istiyorum. Fenerbahçeliyim, tekrar o camianın içinde olmayı çok istiyorum" dedi.

"PREMIER LİG'DE 'YA KAYBEDERSEK' KORKUSU YOK"

Bir dönem İngiltere Premier Lig’de top koşturan Tuncay Şanlı, Türkiye ve İngiltere futbolunu kıyasladı: Orada oyuncular bireysel olarak bilinçli. Mesela bir gün soyunma odasına girdim, oyuncular yok. Bir gün, iki gün bu hep böyle. Herkes idmana 5 dakika kala geliyor. Meğer spor salonuna gidip, kendilerinde eksik buldukları alanlarda çalışıyorlarmış. Kendilerini hiçbir zaman yeterli görmüyorlar. Dünyanın en büyük futbolcularına bakın, onlar da kendilerini yeterli görmezler. Üzerine koyarak daha fazla çalışırlar. Bir de ‘Ya kaybedersek?’ korkuları yok. ‘Kaybedersek taraftar ne der, camia ne der, basın ne yazacak?’ bunları düşünmüyorlar, öyle bakmıyorlar olaya. Maça giderken otobüste 'maçtan sonra hangi restorana, hangi pub’a gidilecek' diye organizasyon yapılıyor. Sahaya adım attıkları an profesyoneller ama futbolun bir keyif olduğunun da farkındalar. Ellerinden geleni yapıyorlar, mücadelelerini veriyorlar, oynadıkları oyundan keyif alıyorlar. Zaten taraftar da bilinçli. Bunun bir eğlence, bir spor olduğunu unutmamak gerekir. İngiltere’nin en büyük özelliği o.

Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.