Tunceli

Yerel Haber
12 Eylül 2018 - 11:53

Tunceli'de Okul Güvenliği Toplantısı

TUNCELİ (AA) - Tunceli'de 2018-2019 eğitim ve öğretim yılı güvenlik toplantısı Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel başkanlığında yapıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Dersim Anadolu Lisesinin salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Vali Sonel'in yanı sıra, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş, İl jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Milli Eğitim Müdür Vekili İshak Orhan ve okul müdürleri katıldı.

Açıklamada, görüşlerine yer verilen Vali Sonel, şunları kaydetti:

"Bir önceki eğitim öğretim yılında bütün okulları tek tek ziyaret ettim. Ziyaretlerimiz sırasında öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin ve velilerimizin bize ilettiği talepleri yerine getirdik. Tunceli'de göreve başladığımız günden beri yetim öksüz evlatlarımıza ulaşıp isteklerini yerine getirdik. Bin 115 üniversite öğrencimize burs verdik. Munzur Üniversitemizdeki bin 62 öğrencimize yemek yardımı yaptık. İçişleri Bakanımızın desteğiyle bin 334 öğrencimizi Biz Anadoluyuz Projesi kapsamında uçakla çeşitli illere geziye gönderdik. Yeni eğitim öğretim yılında öğrencilerimizin huzurlu bir ortamda eğitim görmeleri için okullarda ve okul çevrelerinde gereken her türlü tedbir alınacaktır. İçişleri Bakanlığımızın koordinasyonunda kent güvenliği yönetim sistemi kapsamında ilimizdeki tüm okulların altyapı çalışmaları tamamlandı. Tüm okullarımıza güvenlik kamerası sistemleri kuruldu. Bunun verdiği gurur ve mutluluğu yaşıyoruz. Yeni eğitim öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun."


©Copyright 2013 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.