21.05.2019 01:30 | Son Güncelleme:
EKONOMİ SERVİSİ

Turistik Doğu Ekspresi yola çıkıyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, ilk seferini gerçekleştirecek Turistik Doğu Ekspresi’ni, 29 Mayıs günü saat 19.55’te Ankara’dan Kars’a uğurlayacak.

Ankara-Kars hattında yıllardır sefer yapan Doğu Ekspresi 1300 kilometrelik parkuru 25 saatte katediyor ve 53 istasyona uğruyor.

Sosyal medyada ünlendi

Doğu Ekspresi’ne olan ilgiyi artırmak için yapılan çalışmalar, yolculukların sosyal medyada çok paylaşılması ve tur operatörleriyle yapılan iş birliğinin de etkisiyle söz konusu seyahat rotasına talep her geçen gün artıyor.

Dünyanın en güzel ilk 4 tren rotasından birinde sefer yapan Doğu Ekspresi’nin yanı sıra ‘Turistik Doğu Ekspresi’ de 29 Mayıs’ta seferlere başlayacak. Turistik Doğu Ekspresi, Ankara’dan pazartesi-çarşamba-cuma günleri, Kars’tan çarşamba-cuma-pazar günleri işleyecek. Ankara’dan giderken Erzincan, İliç ve Erzurum’da, dönüşte Sivas’ın Divriği ve Bostankaya istasyonlarında uzun süreli duracak.

120 yolcu alacak

Turistik Doğu Ekspresi’nin tamamı  yataklı olan 6 vagonunda yolcu kapasitesi 120 kişi olarak belirlendi. Ankara-Kars parkurunu 27 saatte tamamlayacak olan tren, Ankara’dan saat 19.55, Kars’tan ise saat 23.55’te kalkacak. Biletleri 14 Mayıs’tan itibaren satışa sunulan trende tek kişilik kompartıman ücreti 400 lira, çift kişilik kompartımanda ise kişi başı ücret 250 lira olarak belirlendi.

Bu habere ifade bırak
  • 0Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy0