Milliyet Tatil

08.08.2017 - 12:10 | Son Güncelleme: 08.08.2017-12:24

Turizmciler Kurban Bayramı tatilinden umutlu

Turizmciler Kurban Bayramı tatilinin uzatılması yönündeki taleplerini iletirken vatandaşlar yıllık izinlerini kullanıp tatili birleştirdi. Bayram dönemi otellerin doluluk oranında büyük artış var.

Sitene Ekle

Turizmciler, 30 Ağustos ile birleşen Kurban Bayramı tatilinin, pazartesi ve salı günlerinin de dahil edilerek 10 güne çıkartılması beklentisi içinde. Öte yandan okulların açılmasından hemen öncesine gelen dönemde son tatil fırsatını kullanmak isteyen vatandaşlar, yıllık izinlerini de kullanarak tatillerini 10 güne çıkardı. Rezervasyonlardaki artışla birlikte otellerin doluluk oranının şimdiden büyük bir artış kaydettiği belirtildi.

31 AĞUSTOS TAM GÜN TATİL Mİ...

30 Ağustos Çarşamba günü, Zafer Bayramı nedeniyle resmi tatil. Kurban Bayramı ise 1 Eylül Cuma başlıyor. Kurban Bayramı arifesi olan 31 Ağustos Perşembe ise yarım gün tatil. Beklentiler 31 Ağustos'un tam gün tatil edilmesi yönünde. Turizmciler, 28 ve 29 Ağustos günlerinin tatil ilan edilmesini istiyor. Bunun gerçekleşmesi halinde tatil 10 güne çıkacak.


©Copyright 2018 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX