Ege

19.09.2012 - 02:30 | Son Güncelleme: 19.09.2012-2:30

Turizmde dümen sağlığa döndü

İzmir’de sağlık turizminin geliştirilmesi için sektörün en önemli isimleri buluşuyor. Toplantıda başarı örnekleri ele alınarak yeni rota çizilecek...

Sitene Ekle

İZMİR Milliyet

EXPO 2020 sürecinde İzmir’de sağlık turizminin gelişimi için sektörün önemli isimleri İzmir’de buluşacakm. İzmir Ticaret Odası tarafından yarın saat 14.00’te düzenlenecek olan “Sağlık Turizminde Küresel Trendler ve Başarı Hikayaleri” konulu toplantıda, İzmir’in sektörden pay alabilmesini sağlayacak yol haritasının belirlenebilmesi için, sağlık turizminde başarı örnekleri ele alınacak.

Uluslararası hedefler
İzmir’in sağlık turizminde sahip olduğu potansiyelin ortaya çıkarılması, uluslararası düzeyde bir sağlık destinasyonu haline getirilmesi ve markalaşmasının sağlanmasına yönelik olarak çalışmalar yürüttüklerini söyleyen İTO Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, “İzmir, sağlık turizminde uluslar arası bir destinasyon haline gelebilecek potansiyele sahip. Bu alanda, dünyadaki trendleri ve başarılı modellerini takip ederek potansiyelimizi en iyi şekilde kullanmalıyız” diye konuştu.

Sektör için bir fırsat

İzmir’in sağlık turizminin gelişimi için çok önemli adım atıldığına dikkat çeken Meclis Üyesi ve ÇEŞTOB Başkanı Veysi Öncel de, “Toplantıya çok önemli isimleri davet ettik. Konuklarınımızı can kulağıyla dinleyip İzmir’de neden bunların olmadığını hepimizin kendimize sorması gerekir” dedi.


Etiketler: Expo, haber, haberler
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.