Ege

16.04.2018 - 00:42 | Son Güncelleme: 16.04.2018-0:43

Turizmde hedef bir milyon Çinli

Yaşar Üniversitesi ile Türk-Çin İş Geliştirme ve Dostluk Derneği tarafından Türkiye ve Çin Halk Cumhuriyeti arasındaki ekonomik, sosyal ve kültürel bağların geliştirilmesine destek vermek amacıyla düzenlenen uluslararası konferansta turizm ile sosyal ve kültürel alanlarda yapılabilecek iş birlikleri konuşuldu.

Sitene Ekle

2018 yılının Çin’de “Türkiye Turizm Yılı” ilan edildiğini hatırlatan yetkililer, bu yıl 1 milyon Çinli turist hedeflendiğini söyledi.

Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak, “Dünya genelinde 100 milyon kişi termal turizm, spa -welness gibi sağlık turizmi için seyahat ediyor ve bunun 20 milyonu Çinli turist. Bu alanda çok büyük bir potansiyel var” dedi. Çin Halk Cumhuriyeti İzmir Konsolosu Liu Zengxian ise, “İzmir, konumu itibariyle çok avantajlı. Ancak tanıtım, turizm için de büyük önem taşıyor. Hala birçok Çinli İzmir’i bilmiyor” dedi.


Voleybolda oyunu başlatmak için atılan atışın adı nedir?
©Copyright 2019 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
İlginizi ÇekebilirX