Yazarlar
03.08.2012 - 02:30

TURİZMDE SAADET VAR

Sitene Ekle
Yeni Şirketler  |  Serkan Arman serkan.arman@milliyet.com.tr Tüm Yazıları »

Oyuncu Saadet Işıl Aksoy turizm sektörüne girdi. Aksoy ve ailesi birlikte kurdukları ‘Apollon’ şirketiyle Kuzey Ege’de ekolojik turizm yatırımına hazırlanıyor

Türk sinemasının yükselen ismi Saadet Işıl Aksoy işkadını oluyor. Sinemaya Semih Kaplanoğlu’nun Yumurta filmiyle adım atan, Muhteşem Yüzyıl dizisinde Prenses Victoria rolüyle adından söz ettiren ve bu yıl İspanyol aktrist Penelope Cruz ile ‘Twice Born’ filminde kamera karşısına geçen Saadet Işıl Aksoy, turizm sektörüne atılıyor. Aksoy’un yeni işindeki ortakları ise ailesi... Saadet Işıl Aksoy bu hafta babası Anıl Aksoy, ağabeyleri Atıl Aksoy ile İbrahim Aksoy’u da yanına alarak ‘Apollon Spor Sanat Turizm Emlak ve Tarımcılık’ adlı bir şirket kurdu.
Yeni şirketin yelpazesi geniş olsa da Aksoy ailesinin hedefi ‘ekolojik turizm’. İstikamet ise Kuzey Ege...

15 - 20 bungalovla başlayacak
İşlerin başına emekli başkomiser Anıl Aksoy var. Baba Aksoy hazırlıklar sürdüğü için henüz lokasyonu açıklamak istemiyor. Ama tarihle içiçe olan yeni girişim adından epey söz ettireceğe benziyor. ‘Kuzey Ege’de toprak aldıklarını anlatan Aksoy, doğayla barışık turizm yapacaklarını anlatıyor. Aksoy, “İşe seneye başlamayı düşünüyoruz. Eşim ve 3 çocuğumuzun geleceği için birlikte bir yatırım yapmak istedik. 15 - 20 bungalov ev inşa edeceğiz. Kızım Saadet uluslararası bir sanatçı. Oğlum Atıl turizm rehberi. Kardeşi İbrahim Fenerbahçe’nin yüzme antrenörü. Sanatı, turizmi ve sporu bir araya getiren bir yer açacağız” diyor.
Saadet Işıl Aksoy’un annesi 1. Sınıf Emniyet Müdürü Polis Başmüfettişi İnci Aksoy da seneye emekli olunca tüm aile yeni projelerine daha ciddi biçimde odaklanacak. Aile doğal yiyeceklerin sunulduğu, tenis kortu ve yüzme havuzunda spor olanakları sunan ve sanat etkinliklerine de sahne olacak bir turizm tesisi hayal ediyor. 

BU PAZARLAMA ŞİRKETİ ÜNLÜLER GEÇİDİ GİBİ

Türkiye’deki şirketlerin internet üzerinden ellerindeki malları karşılıklı alıp satmalarına yönelik dev bir platform geliyor. Girişim henüz hazırlık aşamasında... Ancak işin içinde iş dünyasının yakından tanıdığı birbirinden ünlü isimler var. Bu hafta kurulan ‘Gri Pazarlama’ internet üzerinden şirketlerin ellerindeki emtiayı alıp satmasına olanak sağlayıp komisyon alacak. Ancak 100 bin TL sermayeli şirketin en ilgi çekici yönü ortakları. Ortaklar arasında şu isimler var:

Çiller’in beyninin yarısı!
Eski Yapı Kredi Bankası Bankası Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Bayazıt, Bank Pozitif Yönetim Kurulu Üyesi Halil Eralp, Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Osman Tar, eski Toyota Türkiye CEO’su İbrahim Orhon, eski Başbakan Tansu Çiller’in ‘beynimin yarısı’ dediği eski Hazine Müsteşarı Osman Ünsal ve eski Yıldız Holding yöneticisi Turgut Ziyal.
Yeni şirketin Yönetim Kurulu Başkanı, ortaklar arasında da olan ilaç sektöründen Mehmet Tuygan Yalın. Gri Pazarlama Türkiye’nin en iddialı pazarlama platformlarından biri olmaya aday gözüküyor.

Ruslar K. Irak’ta petrol arayacak

Rusya’nın enerji devi Gazprom’un petrol çıkarma ve dağıtım alanında faaliyet gösteren kuruluşu Gazprom Neft, Irak’ın kuzeyindeki Bölgesel Kürt Yönetimi ile iki petrol anlaşması imzaladı.
Gazprom Neft, Kuzey Irak’ta 3.6 milyar varil düzeyinde petrol rezervi olduğu tahmin edilen petrol havzalarından Germiyan’dan yüzde 40, Şakal Bloku’ndan ise yüzde 80 hisse aldı. Anlaşma için ilk etapta yaklaşık 260 milyon dolar ödeneceği kaydedildi. Bölgede Fransa’nın Total, ABD’nin Chevron ve Exxon Mobil petrol şirketleri daha önce petrol çıkarma anlaşması imzalamıştı.


Yazarlarda Ara
Bul
"Neler Oluyor Bize" adlı parçasıyla tanınan sanatçı kimdir?
©Copyright 2012 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.