14.12.2008 - 13:15 | Son Güncelleme: 14.12.2008-13:16 A-A+

Türk erkeğinin imajını düzeltmek için site kurduSaffet YENİGÜN Antalya-DHA

RUSYA ve Türkiye üzerine internet siteleri işleten SMS Media ile ortaklık yapan 39 yaşındaki Cenker Çınar, Türk erkeklerine olumsuz bakan Rus kadınlarının fikrini değiştirmek için için Rusya, Ukrayna, Beyaz Rusya, Litvanya ve Kazakistan'dan binlerce kullanıcısı olan internet sitesi kurdu.

Çınar, ôTürk erkeklerinin bu Rus kadınlar üzerine bıraktığı imaj sanıldığının aksine son derece kötü. Bunu da milyonlarca Rus tatilcinin girip yorum yaptığı Rus forum sitelerinde görebiliyoruz. Biz bu imajı düzeltmek için site kurdukö dedi.

Cenker Çınar, Türk erkekleri ile Rus kadınların tanışmalarına olanak sağlayan www.rusask.com adlı yeni bir internet sitesi kurdu. Rusya'dan Türkiye'ye gelen 4 milyon turistin 500 binini yalnız gelen Rus kadınların oluşturduğunu belirten Çınar, ôBu kadınlar, Türkiye'ye turist olarak gelip tatillerini yaptıktan sonra ülkelerine dönüyor. Türk erkeklerinin bu Rus kadınlar üzerine bıraktığı imaj sanıldığının aksine son derece kötü. Bunu da milyonlarca Rus tatilcinin girip yorum yaptığı Rus forum sitelerinde görebiliyoruz. Sokakta tacize uğradıklarını, kandırıldıklarını, Türk erkeklerinin bakımsız olduğunu ve Rus kadınlarını yalnızca cinsel bir meta gibi gördükleri için Türk erkeklerinin itici geldiğini yazıyorlar. Birlikte çalıştığım Rusya'nın en büyük bilişim şirketlerinden 'SMS Media' ile bu imajı düzeltmek amacıyla bir çalışma yapmaya karar verdik. SMS Media'nın Rusya'da bulunan çok sayıda forum sitesinde yer alan bu değerlendirmeleri göz önüne aldık ve sitemizi kurduk" diye konuştu.

HERKESİ ÜYE YAPMIYORUZ

Rusya'da farklı, Türkiye'de ise aynı sitenin devamı olan www.rusask.com adlı internet sitesini kurduklarını anlatan Çınar, "Site ücretli olmasına rağmen, Türkiye'nin imajı söz konusu olduğu için her para vereni üye yapmıyoruz. Öncelikle kadını cinsel meta olarak gören kişileri sitemize üye yapmıyoruz. Rusya'da da aynı mantıkla kendini pazarlamak isteyen kadınları sitemize dahil etmiyoruz. Rus kadınlar yorumlarında Türkiye'de çok sayıda kaliteli Türk erkekle de karşılaştıklarını, ama bu insanlarla iletişim kuramadıklarından şikayet ediyor. Bu site, 2 ülke insanının birbirlerini doğru tanımaları için bir basamak olarak kuruldu. Sloganımız ise 'Her anlamda gerçek tanışma.' Bu sitede ticari beklentimiz imajımızdan ileride değilö dedi.

Bilgi YarışmasıKavunun ham olanına ne denir?
Aradığınız
Evi Hemen
Bulun!
araDetaylı Ara
©Copyright 2015 Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.