09.01.2015 15:01 | Son Güncelleme:

Türk Lastiği SYRON Avrupa'nın en iyi markası seçildi

Dünya yollarında Türk markası sloganıyla lastik devleri ile yarışan SYRON, Avrupa'nın en büyük karavan dergileri Promobil ve Lastauto Omnibus’un her yıl gerçekleştirdiği bağımsız test sonuçlarına göre kış lastiğinde kalite ve fiyatta en iyi marka seçildi.

Türk Lastiği SYRON  Avrupa'nın en iyi markası seçildi

Continental, Toyo ve Nokian gibi dünya markalarının yer aldığı 6 lastik markası arasından kalite ve fiyatta en iyi kış lastiği seçilen SYRON; lastik dünyasında uluslararası arenada başarı elde eden ilk Türk  markası olmanın haklı gururunu yaşıyor. SYRON Türkiye Genel Müdürü Kaan Karayılmaz, "2015 yılına aldığımız bu başarılı sonuç ile girmekten mutluluk duyduk. 2004 yılında Almanya'da kurulan SYRON Avrupa'da ilk defa bağımsız test sonuçlarında 1.'lik kazanan Türk markası oldu. SYRON, Avrupa'da en çok satan Türk lastik markası ayrıca 60 ülkeye ihraç ediliyor. Türkiye ve Dünya pazarında  her geçen gün daha fazla tüketiciye ulaşıyor." dedi.

SYRON kış lastiği, özel silika sırt kauçuk özelliği  ile düşük sıcaklıklarda dahi lastik esnekliğini korur. Bu sayede kış mevsiminde daha fazla tutunma ve rahat sürüş imkanı sağlar. Optimum güç dağılımı ile mükemmel bir sürüş konforu gerçekleştirirken çok yönlü V-Profili ile özel lamel yapısı sayesinde, daha kısa fren mesafesi sağlar. Ani hız artışında, herhangi bir istikrarsızlık olmaz. Yenilikçi Blok Stabilizatörler sayesinde sırt bölgesindeki güç dağılımını optimize eder. Bu da mükemmel kullanım ve dengeli çekiş gücü sağlar. Farklı Desen Dizilim Kombinasyonu ile buzlu ve karlı yolda mükemmel çekiş ve yol tutuş gücü sağlarken fren mesafesini de kısaltır. Karşılaştırmalı test sonucuna göre SYRON Everest C+, en sessiz lastik ünvanı ile maksimum puana ulaşarak,  fiyat performans değerlendirmesinde en iyi lastik seçildi. 80 km ile yol alınırken ECE R117 ve ISO standartları baz alınarak yapılan ölçümlerde asfalt üzerinde lastik gürültüsü 72.6 dB (A) ölçüldü. Test edilen lastikler içerisinde Syron, en yüksek değeri aldı. SYRON Everest C+ ile 100 km / h hızda kuru zeminde seyrederken yapılan ABS fren testinde durma mesafesi olarak 49 m gibi iyi bir değer kaydedildi.

Güçlü Alman teknolojisi ve girişimci Türk ruhu ile Ultra Yüksek Performans Lastiği'nde  dünya devleri ile yarışır hale gelen SYRON, 2004 yılında Almanya'da kurulmasının ardından kısa sürede Avrupa'nın tamamına, ardından da dünyaya ihracat yapmaya başladı. Yarış ve spor teknolojisini günlük kullanıma uygun ürünlere dönüştürmeyi başaran SYRON, başta otomobil lastiği olmak üzere, SUV, 4×4, kamyonet (hafif ticari) ve kamyon lastiklerini müşterisiyle buluşturuyor. Avrupa ve dünya standartlarında aldığı başarılı sonuçlar ile  premium bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Tüm SYRON ürünleri Alman uluslararası standartlar sertifikasyon ve denetim kuruluşu TÜV Rheinland tarafından sertifikalandırılmıştır.

Bu habere ifade bırak
  • 5Mutluyum
  • 0Şaşkınım
  • 0Kararsızım
  • 0Kızgınım
  • 0Üzgünüm
Toplam Oy5